CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

W poszukiwaniu ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech 

Jeżeli tanie ubezpieczenie zdrowotne to tylko z euroKV.

Jesteśmy pewni, że zadowolimy naszą ofertą najbardziej wymagających Klientów – skorzystaj z naszej oferty, tak jak zrobiły to setki polskich Klientów przed Tobą. Twoja satysfakcja – naszym celem. Zapraszamy do skorzystania z usług euroKV.

Zalety wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech za pośrednictwem euroKV.

Obsługujemy ubezpieczenia w sposób nowoczesny !

do dyspozycji ubezpieczonego oddajemy:

  1. plastikową kartę ubezpieczeniową do identyfikacji w trakcie korzystania z usług medycznych
  2. aplikację na telefon
  3. wszystkie taryfy bez dopłat
  4. bezgotówkowe rozliczenia kosztów leczenia
  5. płatność ubezpieczenia bez konieczności posiadania konta w DE – możliwy przelew z PL

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech od 1 € dziennie - tak to możliwe z euroKV.

 UBEZPIECZENIE DLA BUDOWLANKI I OPIEKUNEK SENIORA

30 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA GEWERBE

Każdy właściciel firmy gewerbe w Niemczech musi posiadać ubezpieczenie zdrowotne. Wykaż się odpowiedzialnością, wykup już dzisiaj ubezpieczenie, by uniknąć kosztów własnych leczenia gdy nie płacisz składek.

50 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA BUDOWLANKI

Branża budowlana cechuje się szczególnie dużą liczbą urazów, które wymagają natychmiastowego zaopatrzenia medycznego. Gdy nie masz ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech za pomoc medyczną płacisz sam. 

30 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA OPIEKUNKI

Podejmując pracę jako opiekunka seniora powinnaś się chwalić dobrym stanem zdrowia. Jednak i Ciebie może dopaść za granicą grypa, alergia czy nawet niegroźny wypadek, który Cię wyeliminuje na jakiś czas z pracy. Wtedy przyda się niedrogie, ale skuteczne ubezpieczenie zdrowotne.

30 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA ZAMELDOWANYCH

Polak zameldowany w Niemczech musi posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne, pochodzące z niemieckiej kasy chorych. Masz meldunek w Niemczech obowiązkowo się ubezpiecz, w Twojej sytuacji EKUZ nie działa.

Ubezpieczenie OC

ochrona cywilna 

Wybierając taryfę ochrony cywilnej możesz uniknąć przykrych konsekwencji i ogromnych kosztów związanych z odpowiedzialnością cywilną. W Niemczech powództwa cywilne są codziennością w przeciwieństwie do sytuacji w Polsce.

Szkody związane z odpowiedzialnością cywilną mogą być bardzo duże. Czasem sięgają one nawet kilkudziesięciu tysięcy EURO. Ponadto szkoda taka niepokryta na czas może nieść za sobą konsekwencje prawne, a czasem również karne. Czy opłaca ci się ponosić koszty i narażać się na kontakt z niemieckim wymiarem sprawiedliwości? Na pewno NIE.

 

Dlaczego karta EKUZ to za mało ?

Karta EKUZ zapewnia zwrot części kosztów poniesionych na leczenie za granicą.

Warto wiedzieć, czego nie uwzględnia EKUZ:

  1. Planowanych zabiegów – EKUZ nie pokrywa żądnych świadczeń medycznych jeśli celem podróży były planowane zabiegi, operacje itp.,
  2. Pomocy medycznej w każdej placówce – chcąc odzyskać część kosztów, posiadacze EKUZ mogą korzystać tylko z placówek mających podpisaną umowę z lokalnym ubezpieczycielem.

Pamiętaj - jesteś zameldowany w Niemczech, masz pracę, prowadzisz firmę w Niemczech - EKUZ nie działa w takich sytuacjach.

Niemiecka służba zdrowia poleca ubezpieczenia z Care-online

dr Martin Schulz / dentysta

 

Moimi pacjentami jest bardzo wielu Polaków, którzy wykupili ubezpieczenie zdrowotne w Care-online. Dzięki temu mogą bez dodatkowych opłat korzystać z pełnego zakresu usług stomatologicznych w moim gabinecie.

dr Laura Steiner / pediatra

 

Rodzice polskich dzieci mieszkających w Niemczech dzięki ubezpieczeniom zdrowotnym wykupionym w Care-online korzystają z mojego leczenia bez konieczności angażowania własnych środków finansowych. 

Martha Heckmann / dyrektor szpitala


Pacjentami mojego szpitala bardzo często są Polacy, mieszkający i pracujący w Niemczech. Dzięki ubezpieczeniom zdrowotnym wykupionym w Care-online ich leczenie przebiega sprawnie, a pacjenci są zadowoleni.

dr Patrick Fischer / ginekolog

 

Coraz więcej Polek, mieszkających w Niemczech korzysta z moim porad medycznych. Rocznie prowadzę kilkadziesiąt ciąż polskich matek. Mogą sobie pozwolić na moją specjalistyczną pomoc medyczną dzięki ubezpieczeniu.

REJESTRACJA FIRMY BUDOWLANEJ W NIEMCZECH 

kilkuetapowy proces rejestracji firmy budowlanej w Niemczech może być trudnym dla laika, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów z Carebiuro

Procedura rejestracji firmy budowlanej w Niemczech

1. skompletowanie dokumentów niezbędnych do rejestracji,

2. tłumaczenie certyfikatów zawodowych i innych niezbędnych dokumentów,

3. pozwolenie na pracę w branży budowlanej - prowadzenie remontów i prac budowlanych w Niemczech wymaga stosownych pozwoleń i członkostwa w Izbie Rzemieślniczej, większość zawodów branży budowlanej jest objęta w Niemczech obowiązkiem rejestracji i weryfikacji, którą gwarantuje przynależność do Izb Rzemieślniczych,

4. rejestracja firmy w niemieckim urzędzie – czynności niezbędne: wypełnienie wniosku, złożenie wniosku w urzędzie wraz z towarzyszącymi dokumentami,

5. rejestracja podatnika – pozyskanie numeru Steuernummer w niemieckim Urzędzie Finansowym

6. rejestracja podatnika VAT – obowiązkowa dla branży budowlanej

7. pozyskanie Freistellung

Powierz założenie swojej firmy budowlanej w Niemczech specjalistom z Carebiuro - szybko, tanio, solidnie !

Carebiuro fachowa obsługa firm w Niemczech online 

Kancelaria Carebiuro – prosta obsługa, błyskawiczny, stały kontakt z przedsiębiorcą - całość formalności EXPRESS – PRZEZ MAIL.

Korzystając z naszych usług będziecie mogli Państwo skoncentrować się na swojej działalności gospodarczej, a sprawy jej prowadzenia powierzyć doświadczonym specjalistom.

Jesteśmy firmą z wykwalifikowaną kadrą działającą na niemieckim rynku od wielu lat. Dzięki zaangażowaniu i indywidualnemu podejściu do każdego Klienta Carebiuro jest jedną z wiodących kancelarii obsługujących polskie firmy budowlane w Niemczech.

Płać podatki w terminie 

Czy wiesz, że zgodnie z przepisami ustawy podatkowej ( § 152 Abs. 2 AO) każda osoba, która nie złożyła w terminie deklaracji podatkowej podlega karze finansowej. Kara ta wynosi minimum 25 € za każdy miesiąc opóźnienia. Dodatkowo jesteśmy zobligowani do uregulowania naliczonych odsetek ustawowych. Nie ryzykuj, nie narażaj się na koszty –powierz opiekę na Twoją firmą polskim specjalistom od księgowości w kancelarii Carebiuro.

REJESTRACJA PODATNIKA W NIEMCZECH 

Polska firma planująca rozpoczęcie działalności w Niemczech musi mieć świadomość, że chcąc działać na tym rynku musi przyjąć tamtejsze zasady i uregulowania prowadzenia biznesu. Polska firma zobowiązana do rejestracji podatkowej w Niemczech będzie podlegać niemieckiej ustawie VAT. Tak samo więc jak podatnicy niemieccy polski przedsiębiorca będzie musiał składać wstępne deklaracje miesięczne lub kwartalne (Umsatzsteuer-Voranmeldungen) oraz deklarację roczną (Umsatzsteuererklärung). Aby się rozliczać z niemieckim urzędem skarbowym potrzebna zatem będzie rejestracja jako podatnika oraz do VAT w Niemczech.

Steuernummer potrzebny jest przedsiębiorcy do kontaktu z niemieckimi firmami. Informacje o zgłoszeniu działalności gospodarczej – rejestracji możesz dokonać z pomocą kancelarii Carebiuro, pracownik Urzędu ds. Gospodarki przesyła między innymi niemieckiemu Urzędowi Skarbowemu (niem. Finanzamt). Na podstawie przedłożonych dokumentów niemiecki Urząd Skarbowy wydaje polskiemu przedsiębiorcy niemiecki Numer Identyfikacji Podatkowej (niem. Steuernummer), który jest obowiązkowy do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Niemiec.


REJESTRACJA DO VAT KIEDY?

01

VAT dla firm w Niemczech 

Pewne rodzaje polskich firm działających na terenie Niemiec mogą być zobligowane do rejestracji do VAT. Obowiązkowe jest to m.in. jeśli prowadzi się usługi transportowe czy handluje na Amazon/Ebay na terenie Niemiec.

02

Rodzaje działalności gdzie rejestracja VAT w Niemczech jest obowiązkowa

► transport osób przez teren Niemiec – jeśli przewóz osób następuje poprzez Niemcy, to konieczne jest odprowadzenie podatku VAT proporcjonalnie za pokonaną odległość na terenie tego kraju w stosunku do całego przewozu,

► usługi budowlane związane z nieruchomościami położonymi na terenie Niemiec – zgodnie z zasadami opodatkowanie następuje w tym kraju, w którym położona jest nieruchomość,

► sprzedaż wysyłkowa prowadzona w Niemczech – rejestracja do VAT musi nastąpić, jeśli firma przekroczy limit 100 000 €,

► import towarów – zgodnie z zasadą rejestracja do VAT w Niemczech w tym wypadku obowiązuje tylko, gdy importowane towary w Niemczech przechodzą odprawę celną,

► dostawa towaru z Niemiec – rejestracja do VAT obowiązuje, jeżeli sprzedaż towaru następuje z terytorium Niemiec z pominięciem importu wcześniej zakupionego towaru do Polski

 

We wszystkich aspektach związanych z rejestracją podatnika i VAT dla polskich firm w Niemczech możesz się skonsultować z doradcą podatkowym Carebiuro. Nie jest wymagane osobiste spotkanie, wystarczy kontakt przez mail, online, telefonicznie.

03

Rozliczenie podatku w Niemczech

Obowiązek rocznego rozliczenia podatku w Niemczech określony jest przez tzw. rezydencję podatkową danego podatnika. Rezydentami podatkowymi w Niemczech są osoby, które mieszkają tam na stałe lub przebywały w tym kraju ponad 6 miesięcy w sposób ciągły.

Stałe miejsce zamieszkania określone jest przez położenie ośrodka interesów życiowych, czyli mieszkania lub domu, w którym skupia się życie rodzinne podatnika, prowadzona jest główna działalność zarobkowa, itp.