CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

Ubezpieczenie zdrowotne na Gewerbe w Niemczech

Dlaczego Care-online ?

Wszystkie typy ubezpieczeń bez wychodzenia z domu !

UBEZPIECZENIE DLA OPIEKI/BUDOWLANKI/OSÓB PRACUJĄCYCH 

ZALETY

Ubezpieczenie bez ograniczenia kosztów

Leczenie odbywa się w Niemczech – dostęp do jednej z najlepszych służb zdrowia w Europie

Ubezpieczenie spełnia warunki niemieckie

Składka w euroKV.de ma jedną cenę i obejmuje 3 rodzaje ubezpieczeń: Zdrowotne + OC + wypadkowe

Możliwość opłacania składki miesięcznie

Stałe ubezpieczenie np. na 12 miesięcy z możliwością przerwania w dowolnym momencie np. w przypadku powrotu do Polski Ubezpieczenie na 12 miesięcy pozwala na leczenie także po powrocie do Polski

Ubezpieczenie ważne we wszystkich krajach Unii Europejskiej

SKŁADKA UBEZPIECZENIOWA DLA GEWERBE

W CARE-ONLINE ZACZYNA  SIĘ JUŻ OD

1 € DZIENNIE


Załóż firmę w Niemczech EKSPRESOWO 

Potrzebujesz błyskawicznej pomocy w rejestracji firmy w Niemczech?

Jesteś w dobrym miejscu. Kiedy trafiasz do biura Carebiuro zaczynamy działać natychmiastowo by zarejestrować firmę w Niemczech i tak naprawdę zdejmujemy z Ciebie wszystkie obowiązki z tym związane.

Skompletujemy potrzebne dokumenty, wypełnimy wniosek, złożymy go do urzędu gminy w Niemczech. Po prostu wyręczymy Cię we wszystkim. A ty zbieraj siły do pracy i ciesz się swoją firmą w Niemczech.

Koszt rejestracji firmy w Carebiuro to tylko 50 € !

Niemieckie prywatne ubezpieczenia zdrowotne

prywatne ubezpieczenie dla opiekunki

Dla osób ustawowo nieobjętych państwowym ubezpieczeniem doskonałą alternatywą jest ubezpieczenie prywatne.

Taka opcja ubezpieczenie jest skierowana też szczególnie do osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie Niemiec np. opiekunek prowadzących własne firmy gewerbe. 

Ubezpieczenie prywatne gwarantuje szerszy zakres ubezpieczeń, zapewniając między innymi dostęp do prywatnych szpitali, alternatywne terapie jak akupunktura, ziołolecznictwo, okulary i soczewki kontaktowe czy implanty, których nie refunduje państwowe ubezpieczenie. W przeciwieństwie do ustawowego ubezpieczenia zdrowotnego składki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie są potrącane procentowo z dochodów z pracy.


Prywatne ubezpieczenie dla budowlanki

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne (private Krankenversicherung) dla budowlanki w Niemczech wiąże się przede wszystkim z wyższym standardem usług medycznych np. dostępem do prywatnych klinik, możliwością rejestracji bez czekania w kolejce do specjalisty i indywidualnie dopasowanymi składkami.

Co ważne w prywatnej kasie chorych otrzymujemy zwrot składek w przypadku niekorzystania ze świadczeń lekarskich - nawet do 6 składek. W

prywatnym towarzystwie ubezpieczeniowym nie oczekuje się też od nas żadnej partycypacji w kosztach leczenia czy lekarstw (Zusatzzahlungen) jak to się odbywa w systemie państwowym.


Dostajesz kartę !


Kupujesz obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne w euroKV dostajesz GRATIS kartę plastikową do identyfikacji usług ubezpieczeniowych.

Szukasz korzystnego ubezpieczenia w Niemczech koniecznie pomyśl jak możemy zminimalizować koszty Twojej składki. My wiemy jak, skorzystaj i już dziś ciesz się niską składką ubezpieczeniową.

W euroKV masz ubezpieczenie zdrowotne już od 1 € !

bez ryzyka

z ubezpieczeniem

Prawo niemieckie oraz prawo unijne mówi wyraźnie: każda osoba przebywająca za granicą swojego kraju ojczystego musi posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne.


To, jakie ubezpieczenie zdrowotne musisz mieć jest uzależnione w głównej mierze od dwóch czynników:

1. charakteru naszego pobytu w Niemczech

2. długości pobytu w Niemczech


Zgodnie z ustawą § 193 ust. 4 VVG osoby nieposiadające ubezpieczenia zdrowotnego, podlegają karze finansowej:

- do 6 miesięcy kara jest równa wysokości miesięcznej składki

- za każdy następny miesiąc kara ta wynosi 1/6 składki miesięcznej ubezpieczenia.

Brak ubezpieczenia to pozorna oszczędność !

Nie ryzykuj narażenia się na zbędne koszty !


Gewerbe a ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla opiekunki seniora w Niemczech jest założenie własnej działalności gospodarczej typu gewerbe.

Jest to forma prawna, która nie tylko daje nam możliwość w pełni legalnej pracy ale i korzystanie z licznych przywilejów, jakie są dane przedsiębiorcom prowadzącym w Niemczech własne firmy. Gewerbe prowadzona przez opiekunkę seniora nie tylko przyczynia się do zwiększenia naszej wiarygodności względem przyszłych usługobiorców ale gwarantuje możliwość swobodnego wyboru Klientów i pełnej kontroli nad tym dla kogo pracujemy jak również rozliczania się z niemieckim fiskusem dzięki czemu zyskujemy liczne korzyści finansowe.

Założenie gewerbe w Niemczech nie wymaga wkładu finansowego. Jedyne koszty, jakie poniesiesz na początku to koszt rejestracji firmy.

By legalnie prowadzić firmę budowlaną na terenie Niemiec, należy zgłosić się w Urzędzie Meldunkowym (Buergeramt) i przedstawić dowód zgłoszenia działalności gospodarczej w Urzędzie ds. Gospodarki (Gewerbeamt). W formularzu składanym w urzędzie ds. gospodarki winno się wskazać m.in. rodzaj wykonywanej działalności oraz dane dotyczące firmy i właściciela.

Do wniosku należy dołączyć:

- ważny dowód tożsamości lub jego dwustronną kopię gdy rejestruje nam firmę pośrednictwo biznesowe,

- zaświadczenia o meldunku

- potwierdzenie członkostwa w niemieckiej branżowej - izbie rzemieślniczej


O zgłoszeniu działalności gospodarczej informowane są automatycznie inne niemieckie urzędy w tym urząd Finansowy, do którego będziemy regulować podatki.

Jeżeli planujesz założenie firmy transportowej w Niemczech to warto jeszcze przed przystąpieniem do formalności przygotować listę spraw niezbędnych do załatwienia przed decyzją o rejestracji. Sugerujemy weryfikację następujących elementów:

- przygotowanie biznesplanu firmy transportowej 

- zbadanie konkurencji i/lub rynku usług transportowych

-  weryfikacja wysokości oczekiwanych stawek - za te same usługi transportowe możemy otrzymać różne wynagrodzenie w zależności od lokalizacji w Niemczech

- skompletowanie dokumentów

- zapoznanie się z ofertą banków - w celu otwarcia konta bankowego w Niemczech

- zapoznanie się z ofertą ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech


Budowlanka i Gewerbe

w Niemczech


Sądzisz, że rejestracja czy prowadzenie firmy budowlanej w formie gewerbe czyli jednoosobowej działalności w Niemczech może przerosnąć Twoje możliwości?

Możesz w takim przypadku skorzystać z pomocy specjalistów od działalności gospodarczej np. kancelarii doradztwa biznesowego Carebiuro. Nasz zespół z powodzeniem od lat towarzyszy polskim przedsiębiorcom budowlanym rozpoczynającym działalność w Niemczech w skutecznym starcie i prowadzeniu firmy za granicą.


Co oferuje Carebiuro dla właścicieli budowlanej gewerbe?

- weryfikacja niezbędnych do rejestracji dokumentów, wypełnienie wniosku oraz rejestracja firmy w urzędzie gminy

- nadanie numeru identyfikacji podatkowej przez urząd skarbowy właściwy dla lokalizacji firmy

- pozyskanie numeru VAT 

- rejestrację w branżowej izbie rzemieślniczej

- usługi księgowe w tym optymalizacja podatkowa

- doradztwo finansowo-podatkowe

Zachęcamy do korzystania z naszych usług - istniejemy na niemieckim rynku od lat, zaufały nam setki polskich przedsiębiorców budowlanych, jesteśmy pewni, że możemy pomóc założyć i prowadzić firmę budowlaną Niemczech także Tobie.