CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

Struktura ubezpieczeń w Niemczech - jak to działa?

Poznaj system ubezpieczeń w DE

 

Niemiecki system ubezpieczeń społecznych jest oceniany jako jeden z najlepiej funkcjonujących w Europie, a poziom świadczeń medycznych, jaki oferują niemieckie przychodnie czy szpitale od lat pokazuje, że lider jest jeden - to niemiecka służba zdrowia przoduje w europejskich rankingach. By móc korzystać z tak świetnej służby zdrowia należy jednak spełnić podstawowy obowiązek - posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne, które daje nam dostęp do niemieckiego systemu pomocy medycznej.

 

Niemcy mają bardzo szeroko rozbudowany system ubezpieczeń społecznych. Niemiecki system opieki zdrowotnej odróżnia od innych europejskich cecha szczególna, jaką jest jego dualność. Oznacza to, że w Niemczech istnieje możliwość na równych prawach korzystania z systemu prywatnego (PKV) i ustawowego (GKV) ubezpieczenia zdrowotnego.

Dla kogo jest przeznaczone dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech ?

Najprostsza odpowiedź brzmi: dla każdego mieszkańca Niemiec tam zameldowanego i tam mieszkającego. Jako osoba podlegająca obowiązkowemu ubezpieczeniu gdy przebywasz w Niemczech i jesteś tam zameldowany, w ramach opieki zdrowotnej jesteś dobrze zabezpieczony przed chorobą, wypadkiem w pracy czy bezrobociem.  Termin ubezpieczenie społeczne dotyczy pięciu głównych kategorii niemieckiego systemu opieki społecznej:

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne długoterminowe

Ubezpieczenie emerytalne

Ubezpieczenie na wypadek bezrobocia

Ubezpieczenie od wypadku przy pracy

Jeśli chodzi o ubezpieczenie społeczne, opiekuńcze, od następstw nieszczęśliwych wypadków czy na wypadek bezrobocia w Niemczech – członkiem kasy chorych stajesz się automatycznie. Natomiast jeżeli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne masz do wyboru 2 rodzaje: państwowe lub prywatne.

Dowiedz się od doradcy Care-online jakie ubezpieczenie zdrowotne będzie dla Ciebie najkorzystniejsze.

 

 Szybka rejestracja gewerbe w Niemczech

Procedura rejestracji firmy gewerbe to zadanie wieloetapowe - poniżej przedstawiamy punkt po punkcie co musisz załatwić. Zrobisz to w 24 godziny? Raczej nie, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów Carebiuro w założeniu gewerbe w Niemczech.

1. skompletowanie dokumentów niezbędnych do rejestracji,

2. meldunek dla firmy i pozyskanie dla niej adresu w Niemczech

3. w przypadku budowlanki - pozwolenie na pracę w branży budowlanej - prowadzenie remontów i prac budowlanych w Niemczech wymaga stosownych pozwoleń i członkostwa w Izbie Rzemieślniczej, większość zawodów branży budowlanej jest objęta w Niemczech obowiązkiem rejestracji i weryfikacji, którą gwarantuje przynależność do Izb Rzemieślniczych,

4. rejestracja firmy w niemieckim urzędzie – czynności niezbędne: wypełnienie wniosku, złożenie wniosku w urzędzie wraz z towarzyszącymi dokumentami,

5. rejestracja podatnika – pozyskanie numeru Steuernummer w niemieckim Urzędzie Finansowym

6. rejestracja podatnika VAT – obowiązkowa dla branży budowlanej

Jakie, oprócz zdrowotnego ubezpieczenia dla Polaka?

OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zwane OC, chroni osobę ubezpieczoną od kosztów, związanych ze szkodami wyrządzonymi osobom trzecim przez Ciebie, Twoich bliskich czy Twoje zwierzęta. Ubezpieczenie OC dla osoby fizycznej można wykupić odrębnie ale w Care-online ubezpieczenie OC dostajesz GRATIS do ubezpieczenia zdrowotnego.

NW

NW to popularne we wszystkich krajach europejskich ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. A w Care-online masz szczęście bo otrzymasz NW w pakiecie z ubezpieczeniem zdrowotnym ZA DARMO !


Z kartą euroKV jesteś bezpieczny


Czy wiesz, że każda osoba, która ubezpieczy się w Niemczech za pośrednictwem euroKV otrzymuje bezpłatną kartę z danymi ubezpieczenia i wszelkimi niezbędnymi kontaktami, które przydadzą się w momencie choroby lub pobytu w szpitalu? To duże uproszczenie i pomoc pod ręką.

Konsultacje ubezpieczeniowe gratis !

Wybierasz się do Niemiec i nie wiesz jaki rodzaj ubezpieczenia musisz wykupić? Nic prostszego, skorzystaj już dziś z bezpłatnych konsultacji ubezpieczeniowych u doradcy euroKV. Jesteśmy na WhatsApp, Messengerze, pod mailem.

Po co jest potrzebne ubezpieczenie w Niemczech?

01

by mieć dostęp do leczenia w DE

By móc korzystać bez ograniczeń z usług służby zdrowia Polak decydujący się na pobyt w Niemczech związany zwłaszcza z zameldowaniem (obowiązkowe powyżej 90 dni pobytu w Niemczech ) musi spełnić ustawowy obowiązek przystąpienia do niemieckiej kasy chorych i opłacania cyklicznie składek na ubezpieczenie zdrowotne.

Wykorzystaj możliwość leczenia za granicą i już dziś dowiedz się o niedrogie, ale skuteczne ubezpieczenie zdrowotne dla Polaków w Niemczech.

02

by nie płacić rachunków za leczenie

Zasada jest prosta - nie płacisz składek na ubezpieczenie? Płacisz za leczenie w Niemczech.

Brak ubezpieczenia zdrowotnego, niestety, zmusi Cię do leczenia na własny koszt. A rachunki za leczenie potrafią w Niemczech być naprawdę wysokie.

Warto pozornie oszczędzać? Raczej nie. 

W Care-online mamy ubezpieczenia już od 1 € dziennie.


03

by być spokojnym o swoje zdrowie

Zdrowie jest najważniejsze. Powinieneś o nie dbać bez względu na wiek, wykształcenie czy miejsce gdzie mieszkasz. Tym bardziej powinieneś o nie dbać gdy przebywasz poza domem, za granicą.

Dbałość o zdrowie to także rozsądek, który podpowiada, że gdy wyjeżdżasz za granicę, szczególnie w celach zawodowych, co wiąże się z dłuższym pobytem należy się ubezpieczyć.

Mając niemieckie ubezpieczenie zdrowotne możesz być pewien, że nie straszne są Ci koszty leczenia, które musiałbyś ponosić z własnej kieszeni.

Zapytaj doradcę Care-online o rozsądne cenowo i kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Niemiec.Gewerbe bez meldunku? Tak !


Założenie firmy jednoosobowej tzw. gewerbe w Niemczech bez meldunku jest możliwe, jeśli skorzysta się z użyczenia adresu meldunkowego. Dysponujesz wtedy adresem niemieckim, który będziesz mógł wskazać jako ten meldunkowy i ten, pod którym będzie prowadzona firma. Adres ten jest także wykorzystywany jako korespondencyjny do kontaktów z Klientami a przede wszystkim z niemieckimi urzędami.

A gdy masz już gewerbe w Niemczech pamiętaj o podstawowych obowiązkach przedsiębiorcy, takich jak:

► prowadzenie księgowości - rozliczanie kosztów i przychodów z niemieckim urzędem skarbowym

► regulowanie należnych podatków - z prowadzenia legalnej działalności i systematycznego rozliczania podatków wiążą się liczne korzyści finansowe i administracyjne m.in. możliwość rozliczenia wysokiej kwoty od podatku, możliwość rozliczania się wspólnie z małżonkiem, możliwość zwrotu podatku

► opłacanie składek na ubezpieczenie zdrowotne, co pozwala na nieograniczony dostęp do niemieckiej służby zdrowia dla właściciela gewerbe a w przypadku państwowego ubezpieczenia dostęp do leczenia naszych bliskich.