CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

Niemieckie ubezpieczenie zdrowotne dla Polaka - jak działa?

Podstawowe informacje o ubezpieczeniach w DE


Ubezpieczenie zdrowotne powinno być najbardziej istotną kwestią do załatwienia dla osób wybierających się do Niemiec. Leki, lekarze i szpitale są bardzo drogie, dlatego trzeba upewnić się, że ubezpieczenie pokryje koszty leczenia w przypadku choroby i nagłych przypadków. Nikt nie powinien oszczędzać na ubezpieczeniu tym bardziej będąc w podróży zagranicznej czy tym bardziej planując dłuższy pobyt zagraniczny. Jak się ubezpieczyć w Niemczech, jak pozyskać niedrogie ale docelowo kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne?

Państwowe ubezpieczenie tzw. ustawowe – kto może się ubezpieczyć?

- osoba, która w Polsce była ubezpieczona w ZUS lub KRUS a przerwa między ubezpieczeniem polskim a niemieckim nie wynosi więcej niż 3 miesiące

- pracownik na etacie - legalna umowa o pracę z niemieckim pracodawcą

- właściciel firmy bez względu na jej formę prawną, a więc i właściciel jednoosobowej firmy gewerbe

- składki obliczane procentowo od naszych dochodów


Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Na rynku niemieckim działa ponad sto prywatnych towarzystw, które oferują taryfy prywatne - to rozwiązanie, z którego korzystają chętnie przedsiębiorcy indywidualni, studenci oraz osoby dobrze zarabiające. Odróżnia je od państwowego pełna dowolność wyboru składu pakietu ubezpieczeniowego. Składki ubezpieczeniowe w wersji podstawowej wcale nie muszą być wysokie, a ich wysokość zaczyna się już od kilkudziesięciu € w skali miesiąca.

Umowę prywatnego ubezpieczenia od państwowego odróżnia:

-   system obliczania składek – nieważne są nasze dochody, ważny wiek, stan zdrowia, osobiste preferencje związane z zakresem umowy

- zakres umowy – dla każdego Klienta towarzystwa ubezpieczeniowego inny w zależności od gustu, zawsze jednakże daje podstawowy dostęp do leczenie ambulatoryjnego i szpitalnego

- możliwość dowolnego odstąpienia od umowy ubezpieczenia np. związana z wcześniejszym zakończeniem działalności w Niemczech i powrotem do Polski

-  zwrot części składek gdy nie korzystamy z usług służby zdrowiaPopularne wśród Polaków ubezpieczenia w Niemczech


UBEZPIECZENIE OPIEKI PIELĘGNACYJNEJ

na wypadek konieczności opieki pielęgniarskiej na skutek wypadków, chorób lub starości. Opieka polega na obecności osoby pomagającej w wykonywaniu codziennych czynności.

UBEZPIECZENIE EMERYTALNE

Fundusz emerytalny jest częścią niemieckiego systemu ubezpieczeń społecznych i jest obowiązkowe dla każdego pracownika. Aby otrzymać jednakże jakiekolwiek świadczenia z tego tytułu tego ubezpieczenia, należy wpłacić składki przez okres co najmniej 5 lat. Wysokość emerytury w Niemczech zależy od wysokości płaconych składek na rzecz funduszu emerytalnego w ciągu przepracowanych lat.

UBEZPIECZENIE OD WYPADKU ( PRZY PRACY, DLA DZIECI W PRZEDSZKOLU/SZKOLE)

Ubezpieczenie od wypadku jest opłacane przez pracodawcę i jest obowiązkowe dla wszystkich pracowników. W Niemczech istnieje wiele instytucji ubezpieczający od nieszczęśliwych wypadków w pracy. W zależności od miejsca zatrudnienia danej osoby właściwymi jednostkami są różne kasy ubezpieczenia wypadkowego lub zawodowe stowarzyszenia ubezpieczeń wypadkowych.

UBEZPIECZENIE OD BEZROBOCIA (ARBEITSLOSENVERSICHERUNG)

Ustawowe ubezpieczenie od utraty pracy jest składnikiem ubezpieczenia społecznego w Niemczech i oferuje zabezpieczenie przed ryzykiem bezrobocia. Składkę na ubezpieczenie od utraty pracy w Niemczech są płacone nie tylko przez pracodawcę lecz także przez pracownika.

Po więcej informacji i tanie – już od 30 € ubezpieczenia w Niemczech dla Polaków zapraszamy do Care-online.

Ubezpieczenie zdrowotne Minijob

Warto zainwestować w ubezpieczenie

Ustawa o obowiązku ubezpieczeniowym ma zastosowanie nie tylko dla osób prowadzących działalność (Gewerbe) ale dla wszystkich osób mieszkających na terenie Niemiec, a więc osób bez zatrudnienia czy pracujących na zasadach mini-job. Pracujesz na mini-job powinieneś się niezwłocznie ubezpieczyć.

Minijob-maxi korzyści z ubezpieczenia

Ubezpieczenie prywatne jest szczególnie popularne wśród osób pracujących na mini job, lub które jeszcze nie zdecydowały o długości pobytu za granicą. Nawet jeżeli pracujesz na mini-job wykup ubezpieczenie. Uchroni Cię ono od kosztownego leczenia i płacenia za wizyty z własnej kieszeni.


Dostajesz kartę i masz spokój 


Karta plastikowa z chipem dodawana do ubezpieczenia zdrowotnego wykupionego na wyjazd do Niemiec w euroKV to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu nie musisz już pamiętać o numerze Twojej polisy.

Polscy doradcy ubezpieczeniowi w Niemczech

Szukasz profesjonalistów od ubezpieczeń w Niemczech? Dobrze trafiłeś.

euroKV to zespół doradców ubezpieczeniowych od lat zajmujących się obsługą Polaków w Niemczech. Mamy doświadczenie, mamy szeroką i bogatą ofertę ubezpieczeń.

Mamy przewagę nad konkurencją ponieważ nie sprzedajemy tylko ubezpieczeń, ale jesteśmy z naszymi Klientami na każdym etapie obowiązywania polisy.

Tanie czy drogie ubezpieczenie w Niemczech?

01

Sam decydujesz o ubezpieczeniu w DE

Wysokość składki ubezpieczeniowej w Niemczech nie ma wpływu na jakość leczenia i dostępu do specjalistów. Możesz być ubezpieczony w państwowej kasie chorych, gdzie wysokość ubezpieczenia jest uzależniona od dochodów, a więc składka może wynieść nawet kilkaset €, a możesz wykupić prywatne ubezpieczenie za 30 € / miesiąc w Care-online i mieć dostęp do komfortowej, bez kolejek prywatnej służby zdrowia.

Decyzja należy do Ciebie !

02

Nie przepłacaj za ubezpieczenie

Po co płacić za ubezpieczenie 200-400 € miesięcznie, jeżeli za kwotę 10 razy niższą możesz mieć dostęp do lepszej służby zdrowia bo prywatnej w Niemczech !

Tak, to możliwe z Care-online ! U nas składki w prywatnych kasach chorych zaczynają się już od 1 € dziennie.

Cechy taniego ubezpieczenia prywatnego

- składka uzależniona od wieku i stanu zdrowia

- szeroki, komfortowy dostęp do wysokiej klasy ośrodków medycznych

- prosty dostęp do specjalistów wysokiej klasy: profesorowie, ordynatorzy

- pojedyncze sale chorych

- pokrywa wszystkie określone polisą zdarzenia medyczne w tym transport chorego do Polski


03

Zakładam firmę w Niemczech 

Wydawałoby się, że założenie własnej firmy w Niemczech jest dość proste - obowiązują tu podobne zasady jak w Polsce, jednakże trzeba wziąć pod uwagę, że zakładając firmę w Niemczech działamy w nieznanym nam środowisku, innym kraju, zmuszeni jesteśmy posługiwać się obcym językiem, którego często nie znamy na dostatecznym poziomie pozwalającym na swobodną komunikację z urzędami i czytanie obowiązujących przepisów.

Dlatego warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy doradców Carebiuro, którzy nawet w 24 h od zgłoszenia zarejestrują dla Ciebie firmę w Niemczech nawet bez posiadania dla niej adresu meldunkowego - my zapewnimy adres dla firmy

Dostarcz niezbędne dokumenty i masz firmę w Niemczech:

- dowód osobisty lub dwustronna kopia dowodu osobistego, lub paszportu,

- pełnomocnictwo do zarejestrowania działalności gospodarczej,

- adres, pod którym firma będzie zarejestrowana - jeżeli takiego nie posiadasz, warto skontaktować się z Carebiuro, celem zawarcia umowy użyczenia adresu zameldowania dla firmy, będzie on pomocny nie tylko przy rejestracji, ale w trakcie późniejszego prowadzenia działalności gospodarczej,

- zaświadczenie o niekaralności (Polizeiliches Führungszeugnis) – wymagane w zależności od branży, w której będziemy prowadzić działalność,

- zaświadczenie o wpisie do izby rzemieślniczej – zależne od branży - w budowlance obowiązkowe,

- udokumentowane uprawnienia do wykonywania danego zawodu – zależne od branży - w budowlance obowiązkowe

 


Q & A ubezpieczeniowe

 

Odpłatność za leki w Niemczech - jak to działa?

Wszystkie leki wydawane na receptę mają taką samą cenę w każdej niemieckiej aptece. Refundowane są one do pewnej kwoty, a resztę ceny musi pokryć pacjent - zwykle jest to 10 % wartości leku. Jest to bardzo korzystny dla pacjentów, zwłaszcza przewlekle chorych system, który pozwala im na regularne wykupywanie leków. W przypadku gdy osoba przewlekle chora wyda na leki 1 % swoich dochodów i udowodni to odpowiednimi rachunkami, nie płaci za pozostałe leki aż do końca roku.

 

Chcę założyć firmę w Niemczech tzw. Gewerbe. Od kiedy muszę opłacać składki na ubezpieczenie zdrowotne?

W momencie rejestracji firmy w Niemczech nawet jednoosobowej działalności gospodarczej typu gewerbe jej właściciel nabywa nie tylko przywilejów ale i obowiązków wobec niemieckiego systemu finansowego i ubezpieczeniowego. Obowiązek przedsiębiorcy w Niemczech jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego już od pierwszego dnia działalności gospodarczej za granicą.

 

Czy ulegając wypadkowi w pracy mam gwarancję wypłaty pełnego wynagrodzenia z ubezpieczenia ?

Na tak zadane pytanie musimy również odpowiedzieć pytaniem: a jakie posiadasz ubezpieczenie ? Państwowe czy prywatne? Każde z tych ubezpieczeń gwarantuje inne warunki wypłaty zasiłku - renty w przypadku wypadku przy pracy. W celu uzyskania szczegółowych informacji zgłoś się do swojego ubezpieczyciela. Pracując w Niemczech w branży narażonej na częste urazy czy wypadki warto rozważyć nabycie niedrogiego ale skutecznego ubezpieczenia zdrowotnego w prywatnej kasie chorych. Zyskasz dzięki temu pewność wypłaty wysokiego zasiłku w przypadku urazu czy choroby zawodowej. Zapytaj o atrakcyjne cenowo ubezpieczenia zdrowotne konsultantów kancelarii ubezpieczeniowej euroKV.