CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

Prywatne skuteczne ubezpieczenie w Niemczech

W zakresie ubezpieczeń zdrowotnych nadrzędne są przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego obowiązujące w państwach członkowskich UE i EFTA zobowiązujące Polaków do posiadania ubezpieczenia zdrowotnego dającego taki sam dostęp do służby zdrowia jak w tym przypadku obywatele Niemiec. Każdy Polak zameldowany, nawet niemieszkający w Niemczech, ale na podstawie meldunku prowadzący tam działalność gospodarczą ma obowiązek posiadania aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego z niemieckiej kasy chorych. Niemiecki system ma ciekawą dualną konstrukcję, co oznacza, że tak państwowe jak prywatne ubezpieczenia dają dostęp do służby zdrowia. Zwrócić jednakże trzeba uwagę na różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami ubezpieczeń i ich dostępności dla Polaków. Ubezpieczenie państwowe jest co ciekawe trudno dostępne dla naszych rodaków - osoba, która chce się ubezpieczyć w państwowej kasie musi wykazać, że wcześniej płaciła składki w ZUS a było to nie później niż 3 miesiące przed ubezpieczeniem niemieckim. W dodatku składki są uzależnione od naszych dochodów, a więc mogą być naprawdę wysokie. Alternatywą będzie zatem prywatne, co nie znaczy droższe ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie prywatne

► spełnia warunki ustawy o obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego i opiekuńczego w Niemczech

►  wysokość składki uzależniona od stanu zdrowia, wieku, zawodu i stylu życia oraz zakresu ubezpieczenia, jaki wybierze osoba ubezpieczona

►  wysoki poziom usług, możliwość wyboru lekarzy w tym wysokiej klasy specjalistów

►    w przypadku pobytu w szpitalu – jednoosobowa sala, dostęp do najnowszych metod leczenia i nowoczesnego sprzętu

W Carebiuro możesz nabyć prywatne ubezpieczenie zdrowotne już od 1 € dziennie

a w tym 3 ubezpieczenia zdrowotne, OC i NW ​​​​​​​


UBEZPIECZENIE DLA BUDOWLANKI I OPIEKI

30 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA GEWERBE

Każdy właściciel firmy gewerbe w Niemczech musi posiadać ubezpieczenie zdrowotne. Wykaż się odpowiedzialnością, wykup już dzisiaj ubezpieczenie, by uniknąć kosztów własnych leczenia gdy nie płacisz składek.

50 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA BUDOWLANKI

Branża budowlana cechuje się szczególnie dużą liczbą urazów, które wymagają natychmiastowego zaopatrzenia medycznego. Gdy nie masz ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech za pomoc medyczną płacisz sam. 

30 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA OPIEKUNKI

New methods of surgical treatment of obesity - bariatric surgery have been developed. Every day to the Medical clinic divisions handle more than 500 visitors.

30 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA ZAMELDOWANYCH

Polak zameldowany w Niemczech musi posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne, pochodzące z niemieckiej kasy chorych. Masz meldunek w Niemczech obowiązkowo się ubezpiecz, w Twojej sytuacji EKUZ nie działa.

Karta i aplikacja ubezpieczeniowa euroKV 

Czy wiesz, że każda osoba, która wykupi obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne w euroKV otrzymuje zupełnie gratis 2 narzędzia wspierające polisę?


KARTA UBEZPIECZENIOWA EUROKV gratis

Plastikowa karta ubezpieczeniowa z zakodowanymi numerem polisy oraz danymi kontaktowymi do konsultantów ubezpieczeniowych, od których otrzymasz wszelkie wsparcie w trakcie leczenia w Niemczech.


APLIKACJA UBEZPIECZENIOWA NA TELEFON gratis

Aplikacja to drugie, bezpłatne narzędzie wspierające osoby, które zachorują w Niemczech w trakcie posiadania polisy, wykupionej w EUROKV. Podobnie jak karta, zawira informacje z numerem i zakresem polisy oraz dane kontaktowe do konsultantów.

Z pomocą obu narzędzi zyskasz błyskawiczną pomoc lekarską oraz wsparcie konsultantów medycznych.


Nasza oferta w liczbach

 

  • 99% naszych Klientów to Polacy, mieszkający i pracujący w Niemczech
  • 95 % naszych Klientów poleca nasze ubezpieczenia innym Polakom w Niemczech
  • 50% czasu w firmie poświęcamy na wyszukiwanie nowych, dogodnych ofert dla naszych Klientów
  • 1 € dziennie tyle wynosi najtańsza składka                   w Care-online

 

Niemiecka służba zdrowia poleca ubezpieczenia z Care-online

dr Martin Schulz / dentysta

 

Moimi pacjentami jest bardzo wielu Polaków, którzy wykupili ubezpieczenie zdrowotne w Care-online. Dzięki temu mogą bez dodatkowych opłat korzystać z pełnego zakresu usług stomatologicznych w moim gabinecie.

dr Laura Steiner / pediatra

 

Rodzice polskich dzieci mieszkających w Niemczech dzięki ubezpieczeniom zdrowotnym wykupionym w Care-online korzystają z mojego leczenia bez konieczności angażowania własnych środków finansowych. 

Martha Heckmann / dyrektor szpitala


Pacjentami mojego szpitala bardzo często są Polacy, mieszkający i pracujący w Niemczech. Dzięki ubezpieczeniom zdrowotnym wykupionym w Care-online ich leczenie przebiega sprawnie, a pacjenci są zadowoleni.

dr Patrick Fischer / ginekolog

 

Coraz więcej Polek, mieszkających w Niemczech korzysta z moim porad medycznych. Rocznie prowadzę kilkadziesiąt ciąż polskich matek. Mogą sobie pozwolić na moją specjalistyczną pomoc medyczną dzięki ubezpieczeniu.

PRACA SEZONOWA

W NIEMCZECH

Pamiętaj - każdy pracownik sezonowy w Niemczech musi posiadać ubezpieczenie zdrowotne wykupione w Niemczech. Pracujesz za granicą, wiedz, że tu nie działa polskie ubezpieczenie, nie działa karta EKUZ. Nie ryzykuj kar finansowych, a nawet wydalenia z Niemiec gdy zostaniesz złapany i nie będziesz mógł potwierdzić, że masz aktualne ubezpieczenie w Niemczech. Zaoszczędź sobie kłopotów i kup już dziś tanie ubezpieczenie w euroKV

Zdecydowanie najbardziej popularnym kierunkiem wśród Polaków wyjeżdżających do pracy sezonowej są Niemcy. Wysokie płace, niskie bezrobocie, liczne wakaty to powoduje, że Polacy bez trudu znajdują zatrudnienie na krótszy czy dłuższy okres pracy za naszą zachodnią granicą.

Jako zatrudnienie sezonowe rozumie się takie zatrudnienie, które jest ograniczone w ciągu roku kalendarzowego do maksymalnie 2 miesięcy albo w przypadku mniej niż 5 dni pracy w tygodniu – do maksymalnie 50 dni pracy.

Nawet w przypadku wyjazdu do pracy na miesiąc czy dwa zawsze warto zawrzeć umowę o pracę, która da nam gwarancję pewności naszego pobytu i wynagrodzenia. Z taką umową mamy pełne prawo ubiegać się przed niemieckim sądem o zaległe wynagrodzenie czy inne świadczenia nią zagwarantowane jeżeli do ich wypełnienia nie doszło z winy pracodawcy.

ubezpieczenie pracownika sezonowego

Jeżeli wybierasz się do pracy sezonowej w Niemczech, pamiętaj, że musisz mieć wykupione w miejscowej kasie chorych ubezpieczenie zdrowotne. Zaledwie 30 €/miesiąc wystarczy, by Ci zabezpieczyć dostęp do niemieckiego lekarza czy szpitala. Nie warto oszczędzać, warto zainwestować w tanie ubezpieczenie zdrowotne. Zapytaj doradcę ubezpieczeniowego euroKV o niedrogie ubezpieczenie na wyjazd do pracy sezonowej.

koszt ubezpieczenia na wyjazd do pracy sezonowej

Na tak postawione pytanie trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Koszt polisy jest bowiem uzależniony od składników polisy i ryzyk od jakich chcemy się ubezpieczyć na okoliczność wyjazdu do pracy sezonowej do Niemiec. Także różnice w cenach polisach przy takim samym pakiecie mogą się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Po szczegółowe informacje na temat ubezpieczeń dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę i kosztów takich polis zapraszamy do euroKV

PODWYKONAWSTWO BUDOWLANE PODATKI

Czy świadczona usługa na rzecz polskiego podmiotu gospodarczego, ale wykonywana w obiekcie budowlanym zlokalizowanym na terenie Niemiec jest objęta podatkiem od towarów i usług? Czy ciąży na nas obowiązek rejestrowania i rozliczania podatku od towarów.

Opodatkowanie usług związanych z nieruchomościami, w tym usług budowlanych jest ściśle uzależnione od miejsca świadczenia usługi. Miejsce to nie zawsze jest zbieżne z miejscem rzeczywistego wykonania czynności. Jeżeli miejsce świadczenia znajduje się na terytorium Polski, to usługa będzie opodatkowana w Polsce. Jeżeli miejsce to znajduje się w Niemczech, usługa budowlana będzie opodatkowana w tym kraju.

Dla określenia obowiązków podatkowych, a szczególnie dla wskazania, czy dla obowiązków podatkowych ma zastosowanie prawo polskie, czy też prawo niemieckie, ma zastosowanie umowa zawarta między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku.

Pamiętaj! Wykonywanie usług budowlanych w Niemczech może prowadzić do obowiązku rejestracji VAT w Niemczech. Konsekwencją tego jest konieczność składania deklaracji podatkowych VAT w Niemczech oraz wystawiania faktur z niemieckim VAT. Jeżeli polska firma zajmuje się świadczeniem usług budowlanych w Niemczech na rzecz innej niemieckiej firmy, to miejscem świadczenia na gruncie przepisów o VAT będą Niemcy.

Skorzystaj z pomocy fachowców od księgowości i finansów Carebiuro w rozliczaniu Twojej firmy. Za niedużą kwotę zryczałtowaną miesięcznie zaoszczędzić setki, a nawet tysiące € rocznie.

STUDENT W NIEMCZECH  

01

_Przygotowanie do wyjazdu 

Wybierając się na studia do Niemiec powinieneś zadbać nie tylko o aktualność swoich dokumentów, zabezpieczenie miejsca zamieszkania, otwartą głowę na nowe znajomości oraz wiedzę, po którą jedziesz ale również i ubezpieczenie na wypadek choroby czy wypadku jaki może Ci się przytrafić w trakcie pobytu za granicą. Jak ważne jest zabezpieczenie na wypadek choroby okazuje się gdy jest się chorym lub ulegnie wypadkowi.

Zgodnie z regulacjami rządu niemieckiego wdrożonymi w 2009 roku, każda osoba, która przebywa na terenie Niemiec winna posiadać ubezpieczenie zdrowotne. Obowiązek ten dotyczy także zagranicznych studentów, którzy rozpoczynają naukę na wybranej niemieckiej uczelni wyższej. Każda niemiecka uczelnia jeszcze przed rozpoczęciem studiów będzie oczekiwać od przyszłego studenta okazania zaświadczenia o posiadanym aktualnym ubezpieczeniu zdrowotnym, a brak takiego zaświadczenia uniemożliwia podjęcie nauki.

02

dlaczego EKUZ to za mało ?

Karta EKUZ pomimo swojej powszechności ma jednak liczne ograniczenia:

- karta nie działa na całym świecie,

- nie pokrywa kosztów transportu medycznego do Polski

- w krajach, w których jest respektowana część świadczeń należy i tak opłacić samodzielnie

Z EKUZ jesteśmy traktowani przez niemiecką służbę zdrowia tak, jak pozostali obywatele tego kraju, co oznacza, że jeżeli musimy skorzystać z pomocy lekarza, to mając jedynie EKUZ, zapłacimy za to, za co zapłacą nasi niemieccy koledzy ze studiów

03

sprytne ubezpieczenie dla studenta

Jeżeli planujesz wyjazd na studia do Niemiec, w polisę ubezpieczeniową warto się zaopatrzyć zawczasu. Nie jest wymagane osobiste stawiennictwo w towarzystwie ubezpieczeniowym. Wszystkie formalności związane z zawarciem umowy ubezpieczenia można załatwić bez wychodzenia z domu, online, e-mailowo oraz telefonicznie. Taką możliwość daje euroKV.