CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

Serwis dla firm w Niemczech

Polsko-niemieckie biuro księgowe

Żeby znaleźć dobre polskie biuro, obsługujące polskich przedsiębiorców w Niemczech, trzeba się naprawdę mocno natrudzić.

W rękach kompetentnych doradców biznesowych leży powodzenie Twojej firmy w Niemczech. To muszą być profesjonaliści z otwartym umysłem, chętni do pomocy i w pełni dedykowani Twojej działalności gospodarczej. Bez względu na to czy szukamy polskiego biura zajmującego się zakładaniem firmy gewerbe bez zameldowania, czy księgowością i finansami firmy, czy wreszcie wsparciem biznesowym zwróć uwagę na zakres działalności takiej firmy. Co oferują specjaliści księgowi Carebiuro?

 • skompletowanie dokumentów do rejestracji firmy w Niemczech
 • obsługa meldunkowa – zameldowanie firmy,  przemeldowanie lub zamknięcie działalności w Niemczech
 • udostępnienie adresu meldunkowego do rejestracji firmy w Niemczech – to rozwiązanie polecane szczególnie dla nowych firm 
 • założenie i prowadzenie działalności gospodarczej – każdej formy prawnej nawet bez zameldowania
 • obsługa biurowo-administracyjna Twojej firmy tj. obsługa korespondencji urzędowej, kontakt z urzędami, odbiór i wysyłka korespondencji tradycyjnej i mailowej, archiwum dokumentów firmowych
 • obsługa korespondencji z podmiotami gospodarczymi tj. wystawianie rachunków/faktur, upomnień, wezwań do zapłaty, ofertowanie, marketing
 • doradztwo w sprawie wyboru konta bankowego w niemieckim banku – konieczne założenie niemieckiego konta dla firmy działającej w Niemczech
 • przeniesienie i obsługa StuernummerUBEZPIECZENIE DLA FIRMY BUDOWLANEJ

W NIEMCZECH 

1

3 ubezpieczenia w 1 

w euroKV

kupisz w cenie 1 ubezpieczenia 3 !

-   ubezpieczenie zdrowotne

-   ubezpieczenie OC

-   ubezpieczenie NW

zapytaj już dziś konsultanta ubezpieczeniowego o polisę dla właściciela firmy budowlanej i ciesz się dostępem do niemieckiej służby zdrowia

2

ubezpieczenie na odległość

Zakładasz firmę na odległość? Tak samo możesz wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Bez wychodzenia z domu, przez e-mail, WhatsApp czy Messenger. W euroKV wszystkie ubezpieczenia możesz porównać i kupić zdalnie. Nie czekaj, zleć naszemu doradcy dobranie dla Ciebie korzystnej polisy.

3

najtaniej nie znaczy źle

Czy ubezpieczenie zdrowotne a tym bardziej 3 w cenie 1 może kosztować 1 €/dziennie? Ależ tak!

Najtańsze ubezpieczenia z niemieckich kas chorych i towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz w euroKV. Każdy typ ubezpieczenia w najtańszej w Niemczech składce zawsze u nas.

Sprawdź euroKV.

4

euroKV szeroka oferta ubezpieczeniowa

Polak zameldowany w Niemczech musi posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne, pochodzące z niemieckiej kasy chorych. Masz meldunek w Niemczech obowiązkowo się ubezpiecz, w Twojej sytuacji EKUZ nie działa.

Firma w Niemczech

Czas na nowe rozdanie?

Czas na przyszłość zawodową w Niemczech?

To dobry pomysł, ponieważ dzięki założeniu i prowadzeniu działalności w Niemczech nie tylko zarabiasz w € ale osiągasz liczne korzyści, związane z prowadzeniem firmy za granicą.

Teoretycznie rejestracji firmy w Niemczech możesz dokonać indywidualnie, o ile oczywiście znasz język niemiecki i przynajmniej podstawy prawa administracyjnego, oraz posiadasz umiejętność poruszania się po urzędach i prawidłowego wypełnienia i złożenia dokumentów rejestrowych. Jeżeli zaś chcesz mieć wszystko zorganizowane bez zbędnych formalności to powierz to zadanie polskiemu biuru Carebiuro, które od lat specjalizuje się w rejestracji i prowadzeniu polskich firm w Niemczech.

Co oferujemy w ramach rejestracji i prowadzenia firm

w Niemczech?

 • zameldowanie w Niemczech – użyczenie adresu meldunkowego dla Twojej firmy, meldunek dla firmy jest niezbędny by ją zarejestrować
 • rejestracja firmy – zajmiemy się tym nawet online – po przedstawieniu pełnomocnictwa do rejestracji Twojej firmy w Niemczech
 • nadanie numeru identyfikacji podatkowej – niezbędne w celach rozliczania z niemieckim fiskusem, kontaktów z urzędem skarbowym, identyfikacji naszej firmy w momencie wpłacania zaliczek na podatek dochodowy oraz składania rocznego zeznania podatkowego, obowiązek płacenia podatków mają wszyscy obywatele Niemiec i obcokrajowcy, którzy tam pracują oraz posiadają firmy
 •  pozwolenie na pracę w danej branży – branża budowlana jako jedna z kilku w Niemczech jest bardzo restrykcyjna, założenie firmy budowlanej w Niemczech wymaga od jej właściciela specjalnych kwalifikacji potwierdzonych np. dyplomem mistrza czy rzemieślnika. Kwalifikacje należy potwierdzić dokumentami z Polski, a następnie to zweryfikować w niemieckiej Izbie Rzemieślniczej, w której należy pozyskać członkostwo,
 • księgowość i podatki - wyręczą Cię w tych obowiązkach doradcy podatkowi Carebiuro

Ubezpieczenie samochodu DE

Jakie czynniki wpływają na wysokość składek na ubezpieczenie komunikacyjne w Niemczech?

rocznik produkcji i model samochodu - składka jest przypisana zawsze do pojazdu nie do właściciela,

data urodzenia kierowcy - podobnie jak w Polsce, im kierowca jest młodszy tym składka wyższa,

data wydania naszego prawa jazdy - im większe mamy doświadczenie w prowadzeniu auta tym składka może być niższa.

Jakie dokumenty są niezbędne, by wykupić korzystne niemieckie ubezpieczeniu samochodu?

Dowód osobisty

Dowód rejestracyjny samochodu

Prawo jazdy

Zaświadczenie z polskiej ubezpieczalni o przebiegu ubezpieczenia

Gdzie kupić tanie ubezpieczenie dla samochodu?

Zespół doradców ubezpieczeniowych euroKV przedstawi Państwu szeroką ofertę niemieckich towarzystw ubezpieczeniowych, dotyczących samochodów. Większość umów zawieranych w naszej firmie uwzględnia zniżki na ubezpieczenie zagwarantowane w Polsce, co powoduje znaczną obniżkę na ubezpieczenie zawarte w niemieckim towarzystwie ubezpieczeniowym.

Działalność gospodarcza w Niemczech i ubezpieczenia z Care-online

Gewerbe budowlana


kompetencje i doświadczenie w firmie budowlanej w Niemczech


Tym, co wyróżnia branże budowlaną od innych jest szczególna dbałość administracji o to by działalność była prowadzona przez osoby z doświadczeniem i odpowiednimi kompetencjami zawodowymi.

By firma budowlana działała w Niemczech w pełni formalnie, wymagane jest zezwolenie, czyli uzyskanie Karty Rzemieślniczej (Handwerkskarte) lub np. wpis do Rejestru Rzemiosła, który obejmuje przedsiębiorców budowlanych.

Nasze kwalifikacje winny zostać potwierdzone przez Izbę Rzemieślniczą (§ 1 ust. 1 Ustawy o rzemiośle, Handwerksordnung). Wykaz zawodów wymagających pozwolenia znajdziemy w załączniku do ustawy; takie zawody to np. murarz, dekarz, stolarz, izoler czy budowniczy dróg. Polskie firmy budowlane są zobowiązane do zgłoszenia chęci wykonywania danego zlecenia w tym obszarze do Izby Rzemieślniczej właściwej dla miejsca wykonywania zlecenia oraz wykazać, że właściciel firmy posiada odpowiednie wykształcenie lub doświadczenie zawodowe. Dogodne jest, że jeżeli prace te będą wykonywane na terenie Niemiec czasowo, to nie jest niezbędnych zgłoszenie do rejestru rzemieślników, o ile posiada się prawo w Polsce do wykonywania danego zawodu. Nasze kompetencje zostaną potwierdzone pozytywnie, jeżeli dany zawód uprawialiśmy w Polsce minimum przez dwa lata w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

uważaj na pozorowane samozatrudnienie

Chcąc naprawdę prowadzić firmę - gewerbe w Niemczech musisz mieć świadomość, że będziesz podlegać urzędowym kontrolom. Przede wszystkim masz obowiązek wykazać, że nie prowadzisz firmy na zasadzie tzw. samozatrudnienia pozorowanego, które jest prawnie zabronione w Niemczech.

Jakie cechy musi mieć nasza jednoosobowa działalność budowlana, by być w pełni uznaną za legalną i prowadzoną zgodnie z prawem w Niemczech?

-   Sami ustalamy zakres, miejsce i czas pracy,

-   Posiadamy więcej niż jednego Klienta,

- Korzystamy z własnych narzędzi, odzieży ochronnej gdy wymagana, działamy we własnej siedzibie firmy

-   Nie byliśmy pracownikiem firmy, dla której obecnie świadczymy usługi

Masz gewerbe budowlaną ? 

wykup ubezpieczenie

By nie stracić możliwości prowadzenia firmy budowlanej w Niemczech musisz wykupić ubezpieczenie zdrowotne w niemieckiej kasie chorych już od pierwszego dnia prowadzenia firmy.

Właściciel firmy budowlanej w Niemczech może wykupić ubezpieczenie:

 • państwowe
 • prywatne

Po więcej informacji, związanych z ubezpieczeniem i tanie polisy zapraszamy do konsultantów euroKV.

Firma w Niemczech bez meldunku

nie mam meldunku w DE

czy mam szansę prowadzić firmę?


By założyć własną firmę budowlaną w Niemczech, nawet bez zameldowania warto skorzystać z pomocy firmy, która tym zajmuje się na co dzień a więc kontakt z Carebiuro będzie jak najbardziej uzasadniony.

Jeżeli nie zamierzasz, nie potrzebujesz mieszkać na stałe podczas prowadzenia firmy – planujesz przyjazdy do Niemiec tylko na konkretne zlecenia czy świadczenie usług nie musisz mieć faktycznego adresu zameldowania.


Adres zameldowania jest niezbędny dla rejestracji firmy, możemy mieć meldunek czasowy lub skorzystać z umowy użyczenia meldunku. Bez adresu zameldowania nie staniesz się niemieckim podatnikiem, co oznacza, że nie będziesz mieć prawa do licznych korzyści, jakie gwarantuje niemiecki system fiskalny np. kwota wolna od podatku, ulgi, zasiłki, wysoka kwota zwrotu podatku na koniec roku rozliczeniowego.

W ofercie Carebiuro możesz uzyskać tzw. użyczenie adresu zameldowania, pod którym będzie funkcjonować Twoja firma. Wydatek kilkudziesięciu euro jest bardzo opłacalny, ponieważ zapewnia nie tylko „skrzynkę adresową” ale łączy się z dodatkowymi udogodnieniami jak odbieranie korespondencji, tłumaczenia, występowanie w Twoim imieniu przed urzędami w Niemczech.

Ubezpieczenie zdrowotne Niemcy gewerbe

01

Ubezpieczenie zdrowotne od 30 €

Zamierzasz prowadzić firmę gewerbe w Niemczech? Zatroszcz się zawczasu o swoje ubezpieczenie na wypadek konieczności skorzystania z niemieckiej służby zdrowia w trakcie pobytu za granicą.

Możliwość uzyskania taniego ubezpieczenia zdrowotnego już od 30 € miesięcznie daje euroKV.


Zalety ubezpieczenia zdrowotnego wykupionego w euroKV

tanie - od 1 € dziennie

kompleksowe - daje pełen dostęp do służby zdrowia w DE

unikalne - 3 ubezpieczenia w cenie 1 - zdrowotne, OC + NW

02

Ubezpieczenie w 5minut

Potrzebujesz pilnie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech? Dzięki szybkiemu kontaktowi online - przez WhatsApp czy Messenger z konsultantami euroKV możesz mieć tanie, kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne na swoim mailu w 5 minut.

03

Plastkowa karta dla klientow

Każdy ubezpieczony w euroKV otrzymuje wraz z polisą unikalną plastikową kartę do ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki niej nie musisz już pamiętać o numerze polisy czy kontaktu do doradcy ubezpieczeniowego w euroKV.