CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

Ubezpieczenie zdrowotne bez wychodzenia z domu

Dlaczego Care-online

 

Jak zdobyć szybko i bez wychodzenia z domu ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Niemiec? To wbrew pozorom wcale nie jest trudne, jeżeli tylko powierzysz to zadanie profesjonalistom z Care-online.

Dlaczego Care-online?

► tysiące ofert ubezpieczeniowych w jednym miejscu

► zajmuje się Tobą od początku do końca jeden, dedykowany doradca

► nie musisz wychodzić z domu w PL, by nabyć ubezpieczenie w Niemczech

► dopasowane do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych polisy różnego rodzaju: dla pracujących, dla studiujących, dla posiadaczy gewerbe, dla pracujących sezonowo

► polisa na mail 

► konsultacje ubezpieczeniowe przez WhatsApp czy Messenger

konkurencyjne składki już od 1 € dziennie

wraz z ubezpieczeniem zdrowotnym otrzymujesz w pakiecie bezpłatnie OC + NW

 

Korzyści z ubezpieczenia

w euroKV

 

Polisa w Niemczech to obowiązek, chroni zdrowie oraz życie każdego jej posiadacza.

W Niemczech istnieją polisy – ubezpieczenia zdrowotne ustawowe oraz prywatne. Te ostatnie oferujemy już od 1 € dziennie

Dlaczego ubezpieczenie w euroKV:

► polisa na e-mail

► wsparcie w języku polskim w przypadku choroby czy pobytu w szpitalu

► plastikowa karta Ubezpieczeniowa

► aplikacja na telefon z numerem SOS

► błyskawiczne przedłużenie polisy

► wszystkie taryfy bez dopłaty – miażdżymy konkurencję – nikt nie oferuje takiej taryfy !

► bezgotówkowe rozliczenie kosztów leczenia na podstawie gotowego wniosku

► płatność bez konieczności posiadania konta bankowego w PL lub DE

Po więcej informacji w zakresie rejestracji i prowadzenia firm w Niemczech zapraszamy na indywidualne konsultacje do Care-online.

Niemiecki system ubezpieczeń

wolny wybór ubezpieczenia

W Niemczech istnieje tzw. dualny system ubezpieczeniowy. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że zwykli obywatele, a więc i polski przedsiębiorca prowadzący jednoosobową firmę w Niemczech może korzystać z prywatnego (PKV) lub ustawowego (GKV) ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki ubezpieczeniu polski przedsiębiorca jest więc dobrze zabezpieczony przed chorobą, wypadkiem w pracy czy bezrobociem.

Ofert ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech można naliczyć tysiące. To, które ubezpieczenie wybierzemy zależy wyłącznie od naszej indywidualnej decyzji i naszych preferencji dotyczących ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU) i wysokości składki.

łatwość zawarcia polisy

Korzystając z pomocy doradców ubezpieczeniowych Care-online możesz mieć niemieckie ubezpieczenie zdrowotne nawet w 15 minut od zgłoszenia. 

Razem z doradcą dokonasz wyboru najbardziej trafnej, dopasowanej do Twojej sytuacji rodzinnej, zawodowej i finansowej polisy zdrowotnej na wyjazd do Niemiec.

Sprawdź jakie to proste, skontaktuj się z doradcą Care-online bez wychodzenia z domu.


Karta z chipem dla ubezpieczonych

 

Karta z chipem a na karcie wszystkie dane Twojej polisy ubezpieczeniowej, wykupionej w euroKV. Nie obciążasz głowy i pamięci, masz kartę - pokazujesz ją u lekarza lub w szpitalu i nie martwisz się o nic więcej. Szybko, sprawnie, tanio ubezpieczysz się i otrzymasz kartę euroKV.

Zamów konsultację ubezpieczeniową

WhatsApp, Messenger, telefon, każda forma rozmowy online posłuży Ci by szybko i skutecznie zawrzeć umowę ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazd w Niemczech. W ten zaawansowany, bez zbędnych formalności sposób obsługujemy polisy ubezpieczeniowe dla Polaków w Niemczech. Potrzebujesz ubezpieczenia już teraz? Śmiało, skontaktuj się z doradcą Care-online już teraz. 

EKUZ jak to działa

w Niemczech

01

EKUZ i jego ograniczenia 

Czy wiesz, że karta EKUZ czyli europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego nie działa we wszystkich wypadkach za granicą?

Jakie ograniczenia ma EKUZ?

► nie działa, gdy pracujesz za granicą lub prowadzisz firmę

► nie pokrywa wszystkich kosztów leczenia, zaledwie w najprostszym zakresie, niezbędnym do uratowania życia 

► nie pokrywa kosztów zaplanowanych zabiegów

► wymaga dopłat do leczenia szpitalnego

► wymaga dopłat do usług medycznych typu leczenie stomatologiczne

► nie pokrywa kosztów transportu chorego do kraju zamieszkania 

Mając na względzie tak liczne ograniczenia EKUZ zawsze warto przemyśleć wykupienie dodatkowego niedrogiego ubezpieczenia zdrowotnego na pobyt w Niemczech.

02

Kiedy działa EKUZ 

EKUZ to zaświadczenie o opłacaniu przez Ciebie składek na ubezpieczenie zdrowotne w Polsce, które pozwala Ci na korzystanie z państwowej służby zdrowia w Niemczech na podobnym jak niemiecki obywatel poziomie. Nie oczekuj z kartą EKUZ luksusów, nawet gdy wiesz, że poziom niemieckiej służby zdrowia jest najwyższy w Europie. Jeżeli przyjeżdżamy do Niemiec w celach turystycznych wystarczającym ubezpieczeniem będzie karta EKUZ, czyli dowód na to, że regulujemy w Polsce składki i możemy być objęci na podstawie europejskich przepisów o wzajemnych świadczeniach zdrowotnych leczeniem w Niemczech.

W przypadku gdy nasz pobyt w Niemczech jest dłuższy niż 3 miesiące - karta EKUZ przestaje działać i mamy obowiązek wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego w niemieckiej kasie chorych. Szczególnie obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech dotyczy osób, które tam są zameldowane, uczą się, podejmują pracę lub zakładają własną firmę.

Pamiętaj ! bez aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech grozi Ci wydalenie do Polski w przypadku kontroli niemieckich służb np. Zollamt.

03

Gewerbe Twoja własna firma w Niemczech

Gewerbe to niemiecka nazwa dla jednoosobowej działalności gospodarczej, którą założyć i prowadzić w tym kraju może każdy pełnoletni obywatel Unii Europejskiej, a więc i Polak. Ta forma prawna działalności wiedzie prym jeżeli chodzi o popularność wśród Polaków. Jest prosta w rejestracji, nieskomplikowana w prowadzeniu i daje wiele korzyści, jakich nie otrzymamy prowadząc własną firmę w Polsce.

Czy wymaga wiele zachodu jej założenie i prowadzenie? I tak, i nie. Jeżeli znasz język niemiecki, przepisy prawa, orientujesz się jak działają niemieckie urzędy, to nie powinieneś mieć większych problemów z formalnościami związanymi z gewerbe.

Gorzej, gdy to Twój pierwszy wyjazd do Niemiec i od razu myślisz o założeniu firmy. Wtedy zalecanym jest skorzystanie z pomocy specjalistów zajmujących się rejestracją i prowadzeniem firm w Niemczech. Takich znajdziesz w Carebiuro.

Co zapewnia Carebiuro przyszłym właścicielom gewerbe w Niemczech?

► rejestrację firmy bez meldunku

► uzyskaniu numeru identyfikacji podatkowej – niezbędne w celach rozliczania z niemieckim fiskusem, kontaktów z urzędem skarbowym, identyfikacji firmy w momencie wpłacania zaliczek na podatek dochodowy oraz składania rocznego zeznania podatkowego, obowiązek płacenia podatków mają wszyscy obywatele Niemiec i obcokrajowcy, którzy tam pracują oraz posiadają firmy,

► uzyskaniu pozwolenia na pracę w danej branży – np. branża budowlana wymaga specjalnych kwalifikacji potwierdzonych dyplomem mistrza czy rzemieślnika. Można to zweryfikować w Izbie Rzemieślniczej, a jeżeli nasz zawód znajduje się na liście Izby należy się postarać o jej członkowstwo

► prowadzenie księgowości i podatków - wyręczą Cię w tych obowiązkach doradcy podatkowi polskiego biura Carebiuro 


Opiekunka seniora bez ubezpieczenia w Niemczech

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad wyjazdem zarobkowym do Niemiec?  Masz doświadczenie, znasz język niemiecki i pracowałaś jako opiekunka seniora? Masz szansę na wysokie dochody w € jeżeli zdecydujesz się na pracę za granicą.

Pamiętaj jednak o dwóch podstawowych obowiązkach, jakie musisz spełnić, by czuć się za granicą bezpiecznie:

Pracuj legalnie - na umowę o pracę, lub załóż własną firmę.

Ubezpiecz się !

Brak ubezpieczenia nie tylko pozbawia nas dostępu do służby zdrowia lecz w skrajnych wypadkach grozi nam deportacją do Polski. Brak ubezpieczenia w przypadku wystąpienia choroby czy wypadku wiąże się też z bardzo wysokimi kosztami. W przypadku konieczności leczenia ambulatoryjnego lub korzystania z pomocy medycznej w szpitalu koszty leczenia są bardzo wysokie i muszą być regulowane z własnej kieszeni.

Po co ryzykować, jeżeli możesz się ubezpieczyć w Care-online już od 1 € dziennie i spokojnie pracować w Niemczech.