CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

Pobyt w Niemczech 

jakie ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie najważniejsze


Planowanie wyjazdu zwłaszcza w celu zarobkowych do Niemiec należy zacząć na kilka miesięcy czy tygodni przed wyjazdem. Jeżeli mamy zagwarantowaną pracę na umowę - legalną lub gdy planujemy otwarcie własnej działalności gospodarczej to warto zawczasu zorganizować niezbędne dokumenty oraz zapoznać się z naszymi prawami ale i obowiązkami, jakie będą na nas spoczywać w trakcie pobytu za granicą. Mieszkając i pracując w Niemczech będziemy bowiem podlegać przepisom tego kraju w wielu obszarach: prawa cywilnego, prawa finansowego czy ustawy o ubezpieczeniach społecznych. Dlatego już dziś warto wiedzieć, że tym, co decyduje o legalnym statusie i bezpieczeństwie w trakcie pobytu w Niemczech jest nie co innego lecz ubezpieczenie zdrowotne.

Sprawdź tanie ubezpieczenia w euroKV !

Ubezpieczenie zdrowotne już od 1 € dziennie a w tym OC + NW

Załóż firmę w Niemczech Ekspresowo !

 

Czy wiesz, że możesz mieć firmę w Niemczech w ciągu zaledwie 24 godzin od zgłoszenia się do biura, zajmującego się rejestracją  i prowadzeniem działalności gospodarczych w DE?

Jak to działa? 

Zgłaszasz się do Carebiuro online - za pomocą Whatsapp, Messengera, lub mailowo, przekazujesz kopię dowodu osobistego lub paszportu, adres zameldowania w Niemczech i masz firmę.

Dla zaniepokojonych brakiem zameldowania w Niemczech - to nie przeszkoda, możesz założyć firmę nawet nie posiadając meldunku w tym kraju.

Carebiuro posiada w swej szerokiej ofercie dla polskich przedsiębiorców, usługę użyczenia adresu zameldowania, dla celów rejestracji firmy na terenie Niemiec. Taka usługa jest w pełni legalna i pozwala Ci na natychmiastowe założenie działalności bez konieczności mieszkania czy zameldowania osobistego w Niemczech.

Skorzystaj z szansy na lepsze życie i godne wynagrodzenie - załóż już dzisiaj firmę w Niemczech.

Niemieckie prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Państwowe ubezpieczenie dla Polaka w DE

Czy wiesz, że do państwowego ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech możesz przystąpić tylko pod pewnymi warunkami?

Musisz wykazać, że wcześniej płaciłeś nieprzerwanie składki do ZUS, a przerwa między ostatnią składką na ubezpieczenie w Polsce a pierwszą w niemieckiej kasie chorych nie może wynosić więcej niż 3 miesiące.

Taki warunek jest często nie do spełnienia. Wtedy warto zastanowić się nad wyborem prywatnego ubezpieczenia, które częstokroć tańsze niż państwowe, daje dostęp do szerokiego wachlarza świadczeń medycznych na o wiele wyższym poziomie niż tych oferowanych przez ubezpieczenie państwowe.

A może lepsze ubezpieczenie prywatne ?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest dostępne dla wszystkich obywateli polskich, którzy mieszkają, pracują, studiują i prowadzą firmy w Niemczech. Bez względu na Twój status materialny, stan cywilny czy długość pobytu to ubezpieczenie prywatne jest zawsze o wiele korzystniejsze niż to z państwowej kasy chorych. Dlaczego?

Prywatne ubezpieczenie zapewnia:

wolny wybór jego zakresu

szeroki dostęp do wysokiej klasy świadczeń medycznych, niedostępnych lub dodatkowo płatnych w państwowej służbie zdrowia 

wysokość składki nie zależy od naszych dochodów, lecz od naszego wyboru - to Ty ustalasz co chcesz dostać w ramach ubezpieczenia i za co płacisz.

Sprawdź taryfy tanich składek ubezpieczeniowych na euroKV i ciesz się bezpieczeństwem zdrowotnym w Niemczech.


Dostajesz kartę !

Karta euroKV to doskonałe narzędzie, dzięki któremu masz stały dostęp do swoich danych ubezpieczeniowych -numer polisy, nie musisz go już pamiętać, numery do konsultantów ubezpieczeniowych - też nie musisz sobie zaprzątać nimi głowy.

euroKV Twoja fachowa pomoc w ubezpieczeniu zdrowotnym w Niemczech. 

Mobilny kontakt z euroKV

Wszelkie kwestie, związane z ubezpieczeniem zdrowotnym i jego obsługą możesz załatwić bez wychodzenia z domu, nawet na odległość. Polisa na maila w euroKV? Ależ tak! Zgłoś się do nas przez formularz kontaktowy, WhatsApp czy Messengera. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24/7.

Gewerbe a ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Co jest niezbędne, by zostać opiekunką w Niemczech? Jakie kompetencje są niezbędne? Jak zacząć karierę zawodową za granicą w tej branży?

By podjąć pracę w charakterze opiekunki seniora w Niemczech, należy posiadać pewne szczególne cechy charakteru oraz kompetencje, do najważniejszych z nich należą:

empatia

► stabilność emocjonalna

► wytrwałość i siła fizyczna

► rzetelność i cierpliwość

►      podstawowa znajomość anatomii i medycyny geriatrycznej

oraz determinacja do pracy - której nie zabraknie Ci, gdy zdecydujesz się na założenie własnej firmy Gewerbe. Tak, opiekunka z własną firmą to dzisiaj w Niemczech coraz częściej spotykane zjawisko, które daje Ci pełną niezależność finansową i w zakresie wyboru ofert pracy.

By założyć gewerbe dla opiekunki, potrzebny jest:

dowód osobisty....i już masz gewerbe

Nawet bez meldunku w Niemczech, dzięki usłudze użyczenia adresu zameldowania możesz zarejestrować firmę nawet w 24 h z doradcą Carebiuro.

Sprawdź jak szybko możesz mieć firmę jako opiekunka już za 50 € bez wychodzenia z domu.

Jesteś budowlańcem w Polsce? masz już dość niskiego wynagrodzenia i rosnących kosztów życia? Może to dobry czas, by przemyśleć kwestię zorganizowania się i założyć własną firmę budowlaną w Niemczech. Brzmi jak wielkie wyzwanie? Absolutnie nie musisz się obawiać trudności z tym związanych - od tego są specjaliści, którzy wyręczą Cię we wszystkich formalnościach, związanych z rejestracją i prowadzeniem gewerbe - jednoosobowej działalności gospodarczej w Niemczech.

Czego potrzebujesz, by zarejestrować własną firmę w DE?

kopia dowodu osobistego

potwierdzenie zameldowania – masz szansę uzyskać adres zameldowania na zasadzie użyczenia adresu zameldowania

członkostwo w izbie rzemieślniczej wymagane dla zawodów z branży budowlanej

Skorzystaj z szansy i już dziś zaplanuj otwarcie gewerbe budowlanej w Niemczech.

Korzyści z prowadzenia firmy budowlanej w Niemczech są nie do przecenienia:

możliwość odliczania kosztów prowadzenia 2 gospodarstw domowych w PL i DE

wysoka kwota wolna od podatku 9168 €

liczne zasiłki

dofinansowanie na rozwój firmy w €

Własna firma już za 50 € w Niemczech? Tak. to możliwe - zapytaj naszych konsultantów o szczegóły.

Prowadzenie firmy transportowej w Niemczech przez Polaka nigdy nie było prostsze. By założyć jednoosobową firmę transportową w Niemczech, wystarczy:

dowód osobisty

meldunek w DE

Rejestrując firmę transportową w Niemczech musisz pamiętać, że oprócz pozyskania numeru podatnika Steuernummer, powinieneś się też zarejestrować jako podatnik VAT.

Kwestię podatku VAT dla firm transportowych reguluje VI dyrektywa UE, dotycząca harmonizacji podatku VAT. Zgodnie z tą dyrektywą wszystkie państwa członkowskie Wspólnoty Europejskiej, w których w chwili jej uchwalania obowiązywało już opodatkowanie podatkiem VAT przewozu osób, muszą to opodatkowanie kontynuować. Tak jest i w Niemczech. Przewóz osób autobusami, busami, podobnie jak inne usługi transportowe, które przedsiębiorca wykonuje odpłatnie, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.


Budowlanka i Gewerbe

w Niemczech

W Niemczech obowiązuje zasada wolności działalności gospodarczej, co oznacza, że firmę może tam założyć i prowadzić na równych prawach zarówno obywatel Niemiec jak obywatel każdego innego kraju członkowskiego z Unii Europejskiej.

Decydując się na założenie firmy w Niemczech polski przedsiębiorca budowlany winien przede wszystkim dokonać wyboru formy prawnej planowanej działalności. Najczęściej spotykane w Niemczech polskie firmy budowlane to: jednoosobowe działalności gospodarcze tzw. gewerbe, gdzie właściciel firmy jest jednocześnie pracownikiem podejmującym się wykonywania zleceń budowlanych na terenie Niemiec (tzw. samozatrudnienie).

By legalnie prowadzić firmę na terenie Niemiec, należy zgłosić się w Urzędzie Meldunkowym (Buergeramt) i przedstawić dowód zgłoszenia działalności gospodarczej w Urzędzie ds. Gospodarki (Gewerbeamt). W formularzu składanym w urzędzie ds. gospodarki winno się wskazać m.in. rodzaj wykonywanej działalności oraz dane dotyczące firmy i właściciela.

Do wniosku należy dołączyć:

- ważny dowód tożsamości lub jego dwustronną kopię gdy rejestruje nam firmę pośrednictwo biznesowe,

- zaświadczenia o meldunku

- potwierdzenie członkostwa w niemieckiej branżowej - izbie rzemieślniczej

O zgłoszeniu działalności gospodarczej informowane są automatycznie inne niemieckie urzędy w tym urząd Finansowy, do którego będziemy regulować podatki.

Ważne ! Każdy właściciel firmy budowlanej w Niemczech musi się zarejestrować jako podatnik VAT.