CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

Niemiecki system ubezpieczeń

Polak dołącza do niemieckiego systemu ubezpieczeń


Niemcy mają bardzo rozbudowany system ubezpieczeń społecznych. Jako osoba podlegająca obowiązkowemu ubezpieczeniu jesteś dobrze zabezpieczony przed np. chorobą, wypadkiem w pracy czy bezrobociem. 

W przypadku ubezpieczenia zdrowotnego – jako osoba ubezpieczona masz możliwość wyboru ubezpieczenia i kasy chorych. Dotyczy to także obywateli polskich przebywających w Niemczech w celach zawodowych na dłuższy okres. Na pobyt wakacyjny, odwiedziny znajomych czy rodziny Polacy najczęściej wybierają ubezpieczenie wynikające z karty EKUZ - choć i ona nie jest bez wad i nie pokrywa wszystkich kosztów związanych z korzystaniem z usług służby zdrowia w Niemczech.

Zakładając, że jesteś osobą zameldowaną w Niemczech, tam mieszkającą i pracującą lub prowadzącą własną działalność gospodarczą masz bezwzględny obowiązek wykupienia ubezpieczenia w niemieckiej kasie chorych. O tym, jakie  wybierzesz decydujesz indywidualnie, jednakże pod pewnymi warunkami.

Polak może przystąpić do państwowego ubezpieczenia zdrowotnego w przypadku spełnienia następujących warunków:

►  w ostatnich 5 latach był minimum 2 lata ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia, lub bezpośrednio przed wystąpieniem z obowiązku ubezpieczenia państwowego przez minimum 12 miesięcy nieprzerwanie był ubezpieczony w NFZ

►  złożył wniosek na dobrowolne ubezpieczenie państwowe w Niemczech w terminie do 3 miesięcy od daty wyrejestrowania się z polskiego ubezpieczenia w NFZ

Pamiętaj ! Nie dubluj ubezpieczenia, nic to nie da, nie zapewni żadnych dodatkowych korzyści, a narazi Cię na dodatkowe koszty.


Alternatywnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie się w prywatnej kasie chorych i pozyskanie tzw. prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne (Private Krankenversicherung, PKV) to ubezpieczenie, którego składki ustalane są dla każdego ubezpieczonego indywidualnie w zależności od wieku, płci i stanu zdrowia w momencie zawierania umowy. Prywatne kasy chorych oferują szerszy zakres ubezpieczeń, który ustalany jest indywidualnie z klientem w momencie zawierania umowy. 

Kupując ubezpieczenie prywatne nie martwisz się o nic - ustalasz zakres ubezpieczenia i już. Korzystasz z o wiele lepszych warunków leczenia niż w przypadku państwowej służby zdrowia.

Dowiedz się, jak kupić ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech od doradcy Care-online.

Jak założyć szybko firmę w Niemczech


Co jest niezbędne by stać się właścicielem firmy w Niemczech ? Wystarczy determinacja, znajomość branży, znalezienie klientów i założenie firmy.

Z doradcami polskiego biura Carebiuro, możesz mieć firmę w Niemczech nawet w 24 od zgłoszenia się do doradcy. Całość formalności załatwisz online. Co oferuje Carebiuro przyszłym właścicielom firm w Niemczech?


· meldunek w Niemczech lub umowa użyczenia adresu zameldowania w Niemczech - usługa w pełni legalna i akceptowana przez niemieckie urzędy - niezbędna dla podjęcia czynności rejestracji firmy,

· Twój adres i siedziba firmy w Niemczech - pełna obsługa administracyjna firmy, korespondencja, reprezentacja przed urzędami, tłumaczenia,

· skompletowanie dokumentów niezbędnych do rejestracji firmy,

· złożenie wniosku w niemieckim urzędzie gminy,

· rejestracja firmy dla wszystkich rodzajów działalności w Niemczech w tym samozatrudnienie: opiekunka - pomoc domowa, budowlanka,

· rejestracja podatnika i pozyskanie numeru identyfikacyjnego podatnika Steuernummer,

· rejestracja podatnika VAT - firmy budowlane, firmy transportowe, handel Amazon /eBay,

· prowadzenie księgowości i rozliczanie podatków do niemieckiego Finanzamt - wysokie zarobki mogą być jeszcze wyższe dzięki profesjonalnej księgowości i optymalizacji podatkowej - wiemy jak sprawić żeby Twoje podatki były minimalne

Ubezpieczenie dla polskich opiekunek w DE

EKUZ nie działa gdy pracujesz jako opiekunka

EKUZ to ubezpieczenie przeznaczone do celów wyjazdu turystycznego. Gdy pracujesz jako opiekunka seniora, nie możesz się nim posiłkować, ponieważ w momencie wykrycia faktu zatrudnienia w Niemczech żadna kasa chorych nie zwróci Ci kosztów leczenia.

Przemyśl to, nie ryzykuj i wykup ubezpieczenie dla opiekunki za 1 € dziennie.

 

Opiekunko ubezpiecz się z głową !

Tanio, nie znaczy źle !

Ubezpieczenie zdrowotne za 1 € dziennie nie oznacza, że jest to ubezpieczenie o ograniczonym zakresie, z małą skutecznością w Niemczech.

Wręcz przeciwnie, nawet tak niska kwota za ubezpieczenie daje Ci szeroki dostęp do prywatnego, luksusowego ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech. 


Karta do ubezpieczenia to spokój w chorobie

 

Karta euroKV do ubezpieczenia to nowość na rynku ubezpieczeń, Każda osoba, która wykupi ubezpieczenie zdrowotne w Care-online jest automatycznie wyposażana w poręczną kartę, którą można mieć zawsze ze sobą, a która zawiera wszystkie najpotrzebniejsze informacje o Twojej polisie.

Doradcy ubezpieczeniowi euroKV

By oferować różnorodne, dopasowane do potrzeb polskich Klientów ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech trzeba znać się doskonale na ofercie niemieckich kas chorych i stale poszerzać wiedzę o ich ofercie.

Tak jest w euroKV, której zespół doradców na bieżąco uzupełnia wiedzę z zakresu niemieckich ubezpieczeń, by móc jak najlepiej obsługiwać polskich klientów, zainteresowanych nabyciem polisy na pobyt w Niemczech.

Opiekunka z własną firmą w Niemczech

01

Opiekunka niezależna od agencji

Najbezpieczniejszą i najbardziej atrakcyjną finansowo i prawnie formą zatrudnienia w Niemczech dla opiekunki seniora jest założenie własnej działalności tzw. gewerbe. rozwiązaniem dla przyszłej opiekunki seniora w Niemczech jest jednak założenie własnej działalności gospodarczej typu gewerbe. Gewerbe jest to forma prawna, która nie tylko daje nam możliwość w pełni legalnej pracy ale i korzystanie z licznych przywilejów, jakie są dane przedsiębiorcom w Niemczech.

Coraz więcej opiekunek seniora decyduje się na założenie własnej firmy w Niemczech. Jest to ze wszech miar zalecane, ponieważ:

► To Ty decydujesz dla kogo pracujesz

► To Ty decydujesz za ile pracujesz

► To Ty decydujesz kiedy pracujesz

► Nie dzielisz się swoimi dochodami z nikim, z żadną agencją

Co zyskuje opiekunka dzięki prowadzeniu własnej firmy gewerbe w Niemczech?

► wysokie zarobki – konkurencyjne w stosunku do polskich realiów

► wysoka kwota wolna od podatku, która na dzień dzisiejszy wynosi 9168 € na osobę, a dla małżeństwa 18336 €

► ulgi odliczane od podatków,

► zasiłki rodzinne, na dzieci, społeczne

► dofinansowania działalności

02

Jak znaleźć pracę opiekunki w DE

Opiekunki osób starszych w Niemczech mogą wykonywać pracę w tym charakterze poprzez agencje pracy lub bezpośrednio poprzez umowę z pracodawcą. Jednakże coraz częściej polskie opiekunki świadczą swoje usługi w ramach własnej zarejestrowanej w Niemczech firmy tzw. gewerbe.

By znaleźć interesującą nas pracę w charakterze opiekunki warto przeszukiwać ogłoszenia w internecie, prasie i ogłoszenia agencji. Ale tu uwaga! Zanim podejmiesz współpracę z agencją sprawdź jej status. Wiele osób pracujących w Niemczech w charakterze opiekunki osób starszych, nie znając języka i przepisów, staje się ofiarami nieuczciwych praktyk pracodawców. Dlatego zawsze sprawdzaj, czy agencja jest zarejestrowana, czy ma stronę w Internecie, czy działa w niej telefon, czy pracownicy są dostępni cały czas czy tylko 2-3 godziny w ciągu dnia.

03

Umiejętności opiekunki

Zawód opiekuna osób starszych jest niewątpliwie wymagający i trudny, obliguje nas do ciągłej empatii i wczuwania się w wykonywanie swojej pracy z niebanalnym poświęceniem.

Praca z osobami starszymi wymaga siły fizycznej, a także odporności psychicznej. Bywa bardzo stresująca i wykańczająca psychicznie. Bycie obecnym przy osobie cierpiącej to spore obciążenie. Prócz szacunku i umiejętności pocieszania warto być również odpornym na intymne czynności higieniczne, jakie leżą w gestii opiekuna.
Ubezpieczenie od bezrobocia


Ubezpieczenie zdrowotne zwane chorobowym to ubezpieczenie,  w którym osobie ubezpieczonej przysługują świadczenia zdrowotne mające na celu zachowanie zdrowia, ochronę przed skutkami chorób oraz leczenie. Wyróżnia się obowiązkowe oraz dobrowolne (prywatne) ubezpieczenie zdrowotne. Zgodnie z przepisami obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają między innymi osoby bezrobotne w Niemczech. Trzeba pamiętać, że przepisy dotyczące ubezpieczenia na wypadek bezrobocia wciąż się zmieniają, jako że rząd stara się kontrolować wydatki. Niestety, nie zawsze są to zmiany na korzyść bezrobotnego!


Możesz się ubezpieczyć też od utraty pracy w prywatnej kasie chorych.

Dowiedz się o szczegóły ubezpieczenia od bezrobocia w Niemczech od doradcy Care-online.