CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

Ubezpieczenie zdrowotne dla poszukujących pracy w DE

Szukasz pracy w Niemczech? Ubezpiecz się !

 

Jeżeli planujesz pracować w Niemczech, to nawet na okres poszukiwania pracy w tym kraju musisz wykupić ubezpieczenie zdrowotne lub posługiwać się kartą EKUZ pod warunkiem, że nie będziesz w tym czasie pracować ani jednego dnia.

Jest to o tyle istotne, że w przypadku choroby czy wypadku w Niemczech gdy nie posiadasz niemieckiego ubezpieczenia zdrowotnego nie zostaną Ci zrefundowane żadne koszty, związane z pomocą medyczną, której Ci udzielono.

Gdy okres Twojego pobytu w Niemczech, związanego z poszukiwaniem pracy przekroczy 180 dni musisz koniecznie wykupić ubezpieczenie niemieckie.

Wtedy możesz skorzystać z ubezpieczenia państwowego (pod pewnymi warunkami) lub dostępnego bez żadnych warunków prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego w jednej z prywatnych, niemieckich kas chorych.

O warunkach ubezpieczenia dla Polaków, poszukujących pracy w Niemczech dowiesz się więcej w trakcie konsultacji z doradcami Care-online.

Bezpłatne konsultacje, polisa na mail, tanie ubezpieczenia - zapraszamy !

Jakie służby sprawdzają, czy mam ubezpieczenie w DE

 

Brak ubezpieczenia zdrowotnego gdy przebywamy za granicą jest co najmniej nieodpowiedzialne. 

Choroba, wypadek za granicą mogą się zdarzyć każdemu. Gdy pacjent pilnie potrzebuje pomocy, nikt w szpitalu nie sprawdza, czy chory płacił składki zdrowotne. Dopiero potem niemiecka kasa chorych weryfikuje, czy choremu należało się pokrycie kosztów jego leczenia. Jeżeli pacjent nie miał ubezpieczenia zdrowotnego może mieć duże problemy. Finansowe.  Brak ubezpieczenia zdrowotnego, rodzi poważne konsekwencje w przypadku choroby, nieszczęśliwego wypadku, konieczności pobytu w szpitalu, wszystkie te koszty trzeba pokryć gotówką z własnej kieszeni, a często są to kwoty sięgające nawet kilkuset  € za dobę pobytu w szpitalu. W przypadku śmierci osoby bez ubezpieczenia zdrowotnego sama procedura sprowadzenia zwłok do Kraju to wydatek dla rodziny w wysokości nawet kilkunastu tysięcy €.

To najczarniejszy scenariusz, ale nie posiadając ubezpieczenia możesz też być poddawany kontroli niemieckich służb celnych.  Prasa niemiecka szeroko rozpisuje się o przypadkach deportacji pracowników polskich, którzy nie dość, że pracowali nielegalnie to jeszcze bez podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Już sam fakt nieposiadania ubezpieczenia zdrowotnego pozwala służbom na wydalenie nas z Niemiec.

Warto ryzykować dla kilkudziesięciu € miesięcznie utratę pracy czy narażać się na wysokie koszty leczenia z własnej kieszeni?

Przykładowe ubezpieczenie dla opiekunki seniora w Niemczech kupione w Care-online, za 1 € dziennie zawiera:

► ubezpieczenie zdrowotne czyli pokrycie kosztów leczenia u lekarza kiedy jesteś chora

► ubezpieczenie zdrowotne kiedy przebywasz w szpitalu

► ubezpieczenie wypadkowe

► ubezpieczenie OC

Kiedy wykupić ubezpieczenie w DE

Ubezpieczenie na odległość 

Czy wiesz, że wjeżdżając, czy lądując na terenie Niemiec musisz mieć ze sobą aktualne ubezpieczenie zdrowotne?

Student, opiekunka seniora, budowlaniec, właściciel sklepu na Amazonie, kelnerka - wszyscy, którzy będą przebywać w Niemczech bez względu na długość i charakter pobytu muszą mieć ubezpieczenie.

W przypadku pobytu turystycznego nie dłuższego niż 180 dni wystarczającym, choć o podstawowym zakresie jest ubezpieczenie EKUZ. Natomiast w przypadku, gdy cel naszego pobytu jest zawodowy konieczne jest wykupienie ubezpieczenia już w niemieckiej kasie chorych.

Czy można kupić ubezpieczenie w niemieckiej kasie chorych jeszcze będąc w Polsce? Oczywiście, że tak. Zgłoś potrzebę wykupienia polisy online do euroKV, a nasi doradcy pomogą Ci w wyborze trafnego ubezpieczenia i prześlą wszystkie dokumenty na mail.

Ubezpieczenie w Care-online

Massage is a type of physical therapy effects on the tissues and organs of the human body to achieve a therapeutic or cosmetic effect. In our medical center massage sessions are conducted only by certified specialists.Massage is not only a way to treat diseases, but also effective for the prevention of many of them.


Niezbędna karta do ubezpieczenia gratis !

 

EuroKV zapewnia wszystkim ubezpieczonym w naszej firmie kartę z czipem do obsługi polisy. To prosta w formie ale pełna informacji o ubezpieczeniu karta, która zwalnia Cię z pamiętania o numerze polisy, czy kontaktów do konsultantów ubezpieczeniowych. Kartę do ubezpieczenia otrzymasz całkowicie bezpłatnie.

Ubezpieczenie z aplikacją

Aplikacja mobilna to kolejne narzędzie, ułatwiające obsługę polisy ubezpieczeniowej, nabytej w euroKV. Pod ręką masz smartfon, pod ręką masz wszystkie dane polisy.  Aplikacja udostępniana jest bezpłatnie do każdego ubezpieczenia automatycznie.

Brak ubezpieczenia w Niemczech

01

zaległe składki ubezpieczeniowe

W przypadku gdy nie posiadasz aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech musisz się liczyć z wieloma konsekwencjami, negatywnie wpływającymi na Twój status. Jednym z nich jest konieczność uregulowania zaległych składek wstecz, gdy w przyszłości zdecydujemy się na zawarcie umowy ubezpieczeniowej w Niemczech.

Kasy chorych, czy to prywatne, czy państwowe posiadają wgląd w historię naszych składek i nie zrezygnują z naliczenia nam kosztów, związanych z przeszłymi, niezapłaconymi składkami.

Wyjściem jest tutaj niezaleganie ze składkami i wykupienie nawet najtańszego, już od 1 € dziennie ubezpieczenia w euroKV.

02

deportacja do kraju

Deportacja do Polski z Niemiec brzmi jak nagłówek sensacyjnej wiadomości. A to rzeczywistość, która spotyka wielu Polaków w Niemczech niepłacących na ubezpieczenie zdrowotne. Jak to możliwe? Za brak "głupiego" ubezpieczenia? Tak. Ponieważ brak ubezpieczenia zdrowotnego gdy przebywamy poza Polską jest wykroczeniem przeciwko ustawie § 193 ust. 4 VVG, mówiącej, że osoby nieposiadające ubezpieczenia zdrowotnego, podlegają karze finansowej i są wydalane z terenu Niemiec.

Nie oszczędzaj pozornie na ubezpieczeniu, bądź przezorny, ubezpiecz się na pobyt w Niemczech.

03

płacisz sam za leczenie

Brak ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech oprócz ww. konsekwencji skutkuje jeszcze finansowo. Za każdą wizytę lekarską, za każdy zabieg w szpitalu, za transport chorego, za leki będziemy zmuszeni płacić z własnej kieszeni. A koszt leczenia w Niemczech tak jak poziom medycyny jest bardzo wysoki. Wizyta u stomatologa-300 €, leczenie szpitalne kilka tysięcy €, a transport chorego do Polski jeszcze więcej.

Warto ryzykować takie koszty, które mogą nas zrujnować na wiele lat? A wystarczy wykupić niedrogie, a skuteczne ubezpieczenie w prywatnej kasie chorych i cieszysz się spokojem i pewnością pobytu w Niemczech.


EKUZ, czy niemieckie ubezpieczenie ?


Jakie ubezpieczenie na wyjazd do Niemiec? Czy karta EKUZ wystarczy?  Na podstawie karty EKUZ otrzymujemy dostęp do świadczeń medycznych w takim samym zakresie, jak obywatele Niemiec, a więc:

- bezpłatna konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu

- bezpłatne wypisanie recept

- bezpłatne leczenie szpitalne (z tym że za każdy dzień pobytu w szpitalu każdy pacjent, także obywatel Niemiec płaci 10 €/dziennie)

Niestety karta EKUZ nie jest bez wad. Nie pokrywa ona w całości wszystkich świadczeń medycznych, za co musimy zapłacić korzystając z karty EKUZ ?

- zaawansowane leczenie stomatologiczne

- transport chorego do kraju (karetka, samolot medyczny)

W takich przypadkach, zwłaszcza jeżeli mówimy o transporcie chorego do Polski koszty te mogą sięgać kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy €, które pacjent musi pokryć z własnej kieszeni. By ustrzec się przed tak wysokimi a nieprzewidzianymi wydatkami zalecanym jest by nawet posiadając ubezpieczenie dzięki karcie EKUZ wykupić dodatkowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Już składka miesięczna w wysokości 30 €/miesiąc, a więc niewiele ponad 100 złotych potrafi nas uchronić od wysokich kosztów związanych z dodatkowymi usługami medycznymi, na których refundację nie możemy liczyć posiadając kartę EKUZ.