CARE ONLINE 

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA POLAKÓW W NIEMCZECH

+49 2171 7769612

Ubezpieczenie dla zameldowanych w Niemczech

Zameldowani w Niemczech mają obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego 


Jeżeli posiadasz meldunek w Niemczech musisz posiadać ubezpieczenie zdrowotne z niemieckiej kasy chory. Status zameldowanego mieszkańca Niemiec nie zezwala na posiłkowanie się polskim ubezpieczeniem ZUS czy kartą EKUZ. Te są dopuszczalne tylko pod pewnymi warunkami.

Jak się ubezpieczyć będąc zameldowanym w Niemczech?


  • skontaktuj się z doradcą euroKV
  • przedstaw swoje oczekiwania dotyczące zakresu umowy
  • powiedz nam, na jaki okres interesuje Cię polisa
  • podaj swój mail
  • i gotowe - masz ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech


Pamiętaj ! każda osoba prowadząca działalność w Niemczech ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, z jednej strony jest to wydatek dla firmy, z drugiej daje pewność dostępu do niemieckiej służby zdrowia dla właściciela firmy jego bliskich bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

UBEZPIECZENIE DLA BUDOWLANKI I OPIEKUNEK W NIEMCZECH 

30 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA GEWERBE

Każdy właściciel firmy gewerbe w Niemczech musi posiadać ubezpieczenie zdrowotne. Wykaż się odpowiedzialnością, wykup już dzisiaj ubezpieczenie, by uniknąć kosztów własnych leczenia gdy nie płacisz składek.

50 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA BUDOWLANKI

Branża budowlana cechuje się szczególnie dużą liczbą urazów, które wymagają natychmiastowego zaopatrzenia medycznego. Gdy nie masz ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech za pomoc medyczną płacisz sam. 

30 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA OPIEKUNKI

By opiekunka seniora czuła się bezpiecznie w Niemczech musi nie tylko pracować legalnie ale i posiadać ubezpieczenie zdrowotne z niemieckiej kasy chory. Nie oszczędzaj na zdrowiu, nie ryzykuj, choroby dotykają nas bez względu na wiek, pochodzenie i miejsce pobytu. Wykup już dziś niedrogie a skuteczne ubezpieczenie zdrowotne w euroKV.

30 €/miesiąc

UBEZPIECZENIE DLA ZAMELDOWANYCH

Polak zameldowany w Niemczech musi posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne, pochodzące z niemieckiej kasy chorych. Masz meldunek w Niemczech obowiązkowo się ubezpiecz, w Twojej sytuacji EKUZ nie działa.

Rodzaje ubezpieczeń

w Niemczech

ubezpieczenie ustawowe

przystąpić do niego mogą osoby, które wcześniej regulowały cyklicznie składki na ubezpieczenie ZUS w Polsce a okres między zakończeniem ubezpieczenia w Polsce a rozpoczęciem ubezpieczenia w Niemczech jest nie dłuższy niż 3 miesiące. Jest to zatem pewnego rodzaju kontynuacja ubezpieczenia. Niemiecka kasa chorych samodzielnie sprawdzi status naszego ubezpieczenia w ZUS i wyda decyzję o możliwości przystąpienia do ustawowego ubezpieczenia.


ubezpieczenie prywatne 

W przypadku prywatnego ubezpieczenia w Niemczech składki ustalane są indywidualnie na podstawie wieku, płci, stanu zdrowia i zakresu ubezpieczenia, co powoduje, że mogą się okazać niższe niż w państwowej kasie chorych Koszty leczenia są refundowane, tzn. otrzymany w gabinecie lekarskim rachunek przekazuje się firmie ubezpieczeniowej.


Nasza oferta w liczbach


  • 99% naszych Klientów to Polacy, mieszkający i pracujący w Niemczech
  • 95 % naszych Klientów poleca nasze ubezpieczenia innym Polakom w Niemczech
  • 50% czasu w firmie poświęcamy na wyszukiwanie nowych, dogodnych ofert dla naszych Klientów
  • 1 € dziennie tyle wynosi najtańsza składka                   w Care-online


Niemiecka służba zdrowia poleca ubezpieczenia z Care-online

dr Martin Schulz / dentysta

 

Moimi pacjentami jest bardzo wielu Polaków, którzy wykupili ubezpieczenie zdrowotne w Care-online. Dzięki temu mogą bez dodatkowych opłat korzystać z pełnego zakresu usług stomatologicznych w moim gabinecie.

dr Laura Steiner / pediatra

 

Rodzice polskich dzieci mieszkających w Niemczech dzięki ubezpieczeniom zdrowotnym wykupionym w Care-online korzystają z mojego leczenia bez konieczności angażowania własnych środków finansowych. 

Martha Heckmann / dyrektor szpitala


Pacjentami mojego szpitala bardzo często są Polacy, mieszkający i pracujący w Niemczech. Dzięki ubezpieczeniom zdrowotnym wykupionym w Care-online ich leczenie przebiega sprawnie, a pacjenci są zadowoleni.

dr Patrick Fischer / ginekolog

 

Coraz więcej Polek, mieszkających w Niemczech korzysta z moim porad medycznych. Rocznie prowadzę kilkadziesiąt ciąż polskich matek. Mogą sobie pozwolić na moją specjalistyczną pomoc medyczną dzięki ubezpieczeniu.

POLSKIE BIURO KSIĘGOWE

księgowość i podatki Twojej firmy w Niemczech mają ogromne znaczenie dla Twoich dochodów

Fachowa pomoc księgowo-finansowa dla Twojej gewerbe w Niemczech - Carebiuro.

Kompleksowo obsługujemy polskie firmy od gewerbe po spółki, od chwili rejestracji w niemieckim urzędzie skarbowym – właściwym dla danego podmiotu (Finanzamt), poprzez założenie konta podatnika w elektronicznym systemie umożliwiającym składanie deklaracji podatkowych i rozliczeniowych online, bieżące rozliczenia podatku Umsatzsteuer (podatek VAT-DE), po sporządzenie i wysyłanie do Finanzamt’u rocznych deklaracji podatkowych.

usługi dla podatników w Niemczech

Carebiuro zapewnia:

► wybór klasy podatkowej – dobra księgowość i powodzenie Twojego rozliczenia zaczyna się od prawidłowego dobrania klasy podatkowej. Jeżeli nie wiesz, do jakiej klasy podatkowej powinieneś się zakwalifikować warto sięgnąć po pomoc naszych księgowych

► rejestracja podatnika i podatnika VAT

► optymalizacja podatkowa i prowadzenie pełnej księgowości

► cykliczne składanie zeznań podatkowych oraz deklaracji VAT i rozliczanie należnych zaliczek na podatek VAT

► pozyskanie zwrotu nadpłaconego podatku VAT

► reprezentacja przed niemieckimi urzędami

Jak zostać podatnikiem w Niemczech 

1. Nie możesz otrzymać numeru identyfikacji podatkowej bez wcześniejszego meldunku – nie masz meldunku dla firmy ? zamelduj ją bez zbędnych formalności z kancelarią Carebiuro

2. Numer identyfikacji podatkowej przydzielany jest raz na całe życie. Jeśli zapomnisz swój numer przypomni Ci go niemiecki Urząd Skarbowy

3. Steuernummer wymiennie nazywany jest:

· Numer identyfikacyjny (Identifikationsnummer)

· Numer identyfikacji podatkowej (Steueridentifikationsnummer)

· Numer Tax ID (Steuer-ID)

REJESTRACJA SP.  Z O.O.

W NIEMCZECH

Spółka z o.o.  w Niemczech jak założyć


Sp. Z o.o. [Mini – GmbH lub 1 – Euro – GmbH]

To rodzaj spółki z bardzo niskim kapitałem zakładowym, który może wynosić nawet przysłowiowe 1 €, stąd funkcjonująca nazwa takich spółek to Mini – GmbH lub 1 – Euro – GmbH.

W praktyce jest to raczej niemożliwe, ponieważ potrzebne są środki finansowe choćby na koszty rejestracji, następnie koszty wynajmu biura, księgowości i płac na początku działalności. Spółki UG najczęściej dysponują kapitałem nie mniejszym niż 300 €.

W spółce Mini – GmbH co roku trzeba przeznaczać 20% odpisu z wypracowanego zysku aż do pełnego jej dokapitalizowania, czyli zgromadzenia kwoty w wysokości 25 000 €, co pozwoli przekształcić ją w spółkę GmbH.

Jeszcze jednym korzystnym aspektem takiego rozwiązania jest możliwość zredukowania taksy notarialnej z 168 € do nawet 10 €, jeżeli przyszły członek zarządu i jednocześnie wspólnik zdecyduje się na standardową wersję aktu założycielskiego.

Pełne wsparcie w założeniu sp. z o.o. w Niemczech otrzymasz w Carebiuro.

PODATKI TWOJEJ FIRMY

W NIEMCZECH

01

podatek dochodowy

podatek dochodowy jest uzależniony od wysokości dochodów, daje nam możliwość odliczania wydatków związanych z jej prowadzeniem, ulg, zasiłków i uzyskania zwrotu podatku

02

podatek VAT

Podatek od towarów i usług VAT to inaczej podatek od wartości dodanej (Mehrwertsteuer). Stawka podstawowa podatku VAT wynosi 19%.

Rejestracja do VAT w Niemczech oznacza konieczność składania miesięcznych lub kwartalnych deklaracji VAT oraz deklarację roczną do niemieckiego urzędu skarbowego (Finanzamt).

Trudności te pokona dla Państwa z łatwością doradca podatkowy kancelarii doradztwa podatkowego kancelarii Carebiuro.

03

podatek budowlany 

Wynagrodzenia za usługi budowlane podlegają według niemieckiej ustawy podatkowej szczególnemu odliczeniu od podatku tj. potrącenie podatku przy pracach budowlanych, o ile zleceniodawca jest przedsiębiorcą. Następnie zleceniodawca może dokonać potrącenia podatku od świadczenia wzajemnego w wysokości 15% oraz jego zgłoszenia i odprowadzenia w następnym miesiącu płatności we właściwym dla Zleceniobiorcy (świadczącego usługę) Urzędzie Skarbowym.

Sposoby na uniknięcie podatku:

► złożenie w urzędzie finansowym wniosku o zwolnienie;

► wystąpienie o zwrot podatku w momencie kiedy został już on pobrany